AHD Kamera Sistemleri

AHD Kamera Sistemleri izmir

AHD; Analog High Definition anlamına gelmektedir. Türkçesi Analog Yüksek Çözünürlük demektir.

AHD Kamera Sistemleri izmirAnalog sistem ile aynı altyapıyı kullanıp 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir sistemdir. Son yıllarda duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel 2+1, 4+1 ve RG serisi kablolar üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, yüksek çözünürlük ile dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. Analog HD geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü kaydeder. Sistemin bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni; ekonomik ve yüksek kalitede görüntü vermesidir.

 

AHD Kamera Sistemleri İzmir, Analog sistemler ilk başlarda 960H olarak geliştirildi. AHD teknolojisi çıkana kadar analog sistemlerde 960H teknolojisi en üst seviye çözünürlük olarak kullanılmaktaydı. Ancak AHD kameralar ile birlikte bu durum tamamen değişmiştir. 960H artık 960P dir. Önceden yatay olan satırlar artık yerini piksele bırakmıştır. Önceden üreticilerin münferit olarak geliştirdiği HD-CVI, HD-TVI ve benzeri  çözümler hariç koaksiyel kablo üzerindeki en yüksek çözünürlük için HD-SDI teknolojisi kullanılmaktaydı. Ancak bu sistemlerde maliyet olarak AHD kamera sistemlerinden ilk çıktıklarında çok pahalı olsa da günümüzde aynı fiyatlara inmiştir. Artık AHD yerine HD-TVI ve HD-CVI teknolojilerini de tercih edebilirsiniz. Bu teknolojinin AHD ye göre görüntü kalitesi daha yüksek olduğundan, renkler daha doygun ve keskinlik fazladır.


AHD güvenlik kamerası İzmir,  teknolojisinin ve buna bağlı olarak üretilen ürün maliyetlerinin çok düşük olmasından ve görüntü kalitesi en az altı yedi kat daha fazla olduğundan dolayı, analog kamerayı komple bitirmiştir.  Öyle ki AHD Kamera sistemleri Türkiye pazarında kendisine ciddi bir konum kazandırmış ve geleneksel ürünlerle hemen hemen aynı fiyatlardan satılıyor olması ve çok net bir görüntü vermesi de  diğer bir tercih sebebi olmaktadır.
AHD kamera sistemleri artık tamamen oturmuştur. Arıza oranı neredeyse yok denecek kadar azdır. Mevcut kamera sisteminizin kablo altyapısını değiştirmeden kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.
Kaliteli görüntü ve yüksek çözünürlük için, İşletmelerinizin yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası sistemi ihtiyaçlarını AHD sistemi ile sağlayabilirsiniz. Üstelik AHD sistemine piyasadaki mevcut analog güvenlik kamerası sistemleri maliyetleri ile aynı oranda sahip olabilirsiniz.Diğer Kamera Sistemleri ve Arasındaki Farklar

CMOS görüntü sensörlerindeki yeni buluşlar ve gelişen teknoloji ile üreticileri analog video güvenlik teknolojilerinde muazzam bir dönüşüme sürüklemiştir. Güvenlik kamerası üreticileri artık analog çözümler için HD-SDI, HD-CVI, HD-TVI, ve HD-AHD olan yeni teknolojileri kullanmaktadırlar. Temel olarak HD analog teknolojilerinin hepsi 720P / 1080P bazında yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar, ve geleneksel koaksiyel kablo üzerinden görüntü aktarımı yaparlar. Fakat olaya para/perfonmans oranına göre bakmalıyız. AHD Sistemler şu an piyasa da en oturmuş, en uygun, en düşük maliyet ve en iyi görüntü kalitesini sağlamaktadır.
Ancak bu teknolojilerin içerisinde olan HD-SDI kamera ve HD-SDI DVR teknolojisi genel olarak HD analog kamera güvenlik çözümlerinde tercih edilen bir teknoloji değildir. Çünkü  maliyeti diğer analog HD teknolojilerine göre çok daha yüksektir. Bu nedenle HD-SDI teknolojisine göre, diğer üç teknolojiyi kullanan kameralar sistemleri ile daha avantajlı maliyetler oluşturmaktadır.

Günümüzde Kullanılan Kamera Güvenlik Sistemleri

Günümüzde güvenlik kamerası sistemlerinde en yüksek çözünürlük ve kalitede görüntüleri IP kamera sistemleri izmir ile alabilirsiniz. IP kamera sistemleri ile kayda alınan bu görüntüler bilgisayar tabanlı olduğundan  akıllı video analiz yazılımları ile işlenebilmektedir. IP Kameraların bilgisayar ağlarına dahil edildiğinden bu sistemin orta ve büyük ölçekli kurumasal şirketler için en uygun ve en kaliteli çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

 

Peki mevcuttaki eski nesil analog güvenlik kamerası sistemi kullanan ve az maliyet ile yüksek çözünürlüklü HD kalitesinde görüntü elde etmek isteyen kurumlar ne yapabilir?
Bu soruyu düşünen kurumlar için Doruk Elektronik olarak AHD güvenlik kamerası çözümlerimizi öneriyoruz.  AHD güvenlik kamerası sistemlerimiz ile düşük maliyetli ve HD kalitesinde yüksek çözünürlüklü video gözetim sistemine sahip olabilirsiniz.

 

Maliyetin düşük olmasının en önemli nedeni mevcut olarak kullandığınız  eski tip analog CCTV güvenlik kamera sisteminizin altyapısını kullanmasıdır. Mevcut sisteminizi yenilemek istiyorsanız ekstra bir altyapı maliyeti ile karşı karşıya kalmazsınız. AHD kamera sistemi mevcut koaksiyel kablo altyapısını ile birebir uyumlu ve sorunsuz çalışabilir.
Eğer mevcut olarak kullanmakta olduğunuz bir güvenlik kamerası sisteminiz yoksa, düşük maliyetli ve HD Görüntü kalitesine sahip bu sistemleri kurdurabilirsiniz tercih edebilirsiniz.