Kamera Sistemleri İzmir

Kamera Sistemleri İzmir

Gece Görüşlü Kamera Sistemleri

İzmir Güvenlik Kamerası

Kamera Sistemleri İzmir, ve çevresinde  yüzlerce referansa sahibiz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kurulacak gece görüşlü kamera sistemi ile apartmanınızın tüm çevresini ve içerisini kayıt altınıza alıyoruz. Apartmanınızın çevresine, kapı girişlerine, merdiven çıkışlarına, asansör kapısına kuracağımız kamera sistemleri sayesinde; apartmanınızın etrafında kimler dolaşıyor? Apartmanınıza kimler giriyor? Kimler merdivenleri kullanıyor? Kimler asansöre biniyor? Şu saatte apartmana kim girmiş? Ve benzeri   Sorularının cevaplarını;  kamera sistemi sayesinde öğrenebileceksiniz. Güvenlik Kamerası sistemleri, hırsız alarmı, kamera güvenlik sistemleri, yangın ihbar sistemleri, alarm sistemleri, izmir kamera, izmir güvenlik kamerası konularında hizmet veren firmamız haftanın yedi günü teknik servis hizmeti vermektedir. Teknik Servis hizmetimiz hem telefon ile hem de uzak masaüstü bağlantısı ile yapılmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir şekilde sorununuz çözümlenir.

Kamera Sistemleri izmir, sayesinde geçmişi görme şansınız varken kayıtsız kalmayın, geçmişe dönük kayıtlarınızı ister iki hafta isterseniz iki ay boyunca saklayabilirsiniz. DVR kayıt cihazının Geçmişe dönük ne kadar uzun kayıt saklayacağı, içine takacağımız HDD ile ilgilidir. Ne kadar uzun süre kayıt isterseniz o kadar büyük disk takmalısınız. Ortalama olarak dört kameralı bir sistem 1000GB HDD ile iki hafta kayıt yapabilirken, 2000GB ile otuz gün kayıt yapabilir. Bir kaç aydan fazla kayıt yapabilmek için diskin çok büyük, 4-6 TB olması gereklidir. Piyasadaki tüm DVR kayıt cihazları bu kadar yüksek kapasiteyi görmeyebilir, bunun için daha profesyonel bir kayıt cihazı kullanmalısınız, çok uzun kayıt süreleri için, sistemi kurdurmadan önce mutlaka bunun bilgisini vermelisiniz.

 

Kamera Sistemleri izmir,  kurdururken ihtiyaca göre kamera seçilmesi önemlidir çünkü her kamera aynı işi yapmayacaktır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kameraların yerleridir. Genellikle tercih edilen gece görüşlü kameraları kesinlikle ışığın karşısına, mermer ve cam gibi parlayan nesnelerin karşısına koymayınız, ışığı kameranın karşısına değil, tam arkasına almalısınız. Fotoğraf çeker gibi düşünün, kayıt altına alınmasını istediğimiz yeri ışığın açısına göre yerleştirdiğimiz kameralardan daha net bir görüntü elde ederiz.

Apartman Kamera Sistemi Kurdururken Güvenlik Kamerası Modeli Önemlidir:

Apartman güvenlik kamerası seçerken apartman etrafında nereler kayıt altına alınacak, hangi bölgeler gece daha karanlık,  hangi bölgelerde ışık yoğun görmemiz gerekir ki sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun kamera sistemlerini önerelim.


Gece Görüşlü Olmalıdır:

Güvenlik kameraları dış ortamda kullanılacağı için gece görüşlü olmalıdır. Yüksek kaliteli IRLED yada Array Led  sayesinde Gece Görüşlü kamera sistemi ile zifiri karanlığı dahi görüntüleyebilirsiniz. Kamera ışıksız ortamlarda gece görüş moda geçerek siyah beyaz görüntü verir. Gece görüş özelliği olan kameralarda, IRLED sayısı kadar, kalitesi önemlidir. düşük kalitede olduktan sonra 80 tanede led olsa verim düşük olacaktır. Gece görüşlü kameralar maksimum 100 metre görmektedir. Daha uzun gördüğünü söyleyeceklerdir kanmayınız, ürünleri resmi web sitesi üzerinden dökümanlarını indirerek bakınız.

Gece Görüşlü Kameranın Çözünürlüğü Kaç TVL Olmalıdır?

Kamera sistemleri İzmir kaliteli  bir görüntü için en az 700 TVL olmalıdır ki görüntülemek istediğimiz kişileri daha net görelim. Opsiyon el olarak  kamera çözünürlüklerini artırıp daha da net bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Yalnız burda görmek istediğimiz netlik yalnız kamera ile ilgili değildir. Kameradan gelen görüntü sinyalini işleyen kayıt cihazları da en az kamera kadar önemlidir. Kameranız çok iyidir, fakat DVR kayıt cihazınız kalitesiz ise görüntünüz de kalitesiz olacaktır. DVR kayıt cihazınızı seçerken Neutron, Haikon, LG, Samsung gibi iyi markalardan birini tercih etmenizi öneriyoruz

 

 


Asansöre Gece Görüşlü Kamera: 

Asansöre Gece Görüşlü Kamera, takılması durumunda asansörün içini ışıksız olduğunda dahi görebilirsiniz. Asansör içine veya çıkışına Kamera koyabiliriz, bu şekilde koyacağımız güvenlik kamerası sayesinde, asansöre kimin bindiği ve asansörlere kimlerin zarar verdiğini görebiliriz. Apartmanlarda yaşanan en büyük sorunların başında asansörler gelir. Asansörlere kuracağımız kamera sistemi ile bunların önüne geçebiliriz. Asansör içersine kamera yerleştirirken işin anlaşmalı olduğumuz asansör firması teknisyenleri ile ortaklaşa çalışmaktayız. Teknisyenler kamera kablolarını asansörün data kabloları ile birlikte gidip gelecek şekilde ayarlıyorlar. Asansöre kurulan kameralarda genellikle merkezi asansör dairesine koymayı tercih ediyoruz ki kablo israfınız az olsun, maliyetler azalsın. Her kameradan bir kablo geleceğinden kablo maliyetleri artmaktadır.


DVR Kayıt Cihazı:

DVR Kayıt Cihazı, kamera görüntülerinin kayıtlarının saklandığı birimdir. Bu cihazlar geçmişi izlerken de aynı zamanda kayıt yapabilmektedirler. Bu cihazları alırken dikkat etmemiz gereken en önemli etken kayıt çözünürlükleridir Piyasada bulunan cihazların çoğunun üzerinde D1 ibaresi vardır fakat 4 kanal birden D1 çözünürlükte kayıt etmez, çoğu DVR kayıt cihazı tek kanal ya da 2 kanal D1 kaydeder. Bu aldatmacaya kanmayın, Cihazı satın almadan önce marka ve modelinden ürünün resmi web sayfası üzerinden kontrol ediniz. Bunu ürünün fiyatından da anlayabilirsiniz. 4 kanallı bir DVR Kayıt cihazı 100 150 TL aralığında ise kesinlikle düşük çözünürlüktedir. 4 Kanallı bir cihaz minimum 200 300 TL aralığında olmalıdır. Bu dünya satandartıdır, kimse daha ucuza maliyet çıkaramaz, bir malın belli bir fiyatı var sonuçta. Size nacizene tavsiyem Daha ucuz ürünlere itibar etmeyiniz, satanlara güvenmeyiniz.

DVR kayıt cihazı, tüm kameralardan gelen görüntülerin kayıt edileceği sistem olduğundan, Kayıt cihazı en güvenli  ve korunaklı bir bölgeye konulmalıdır.

Kurduracağınız firma çok önemlidir. Ucuz ürün satan çantacı diye tabir edilen kişilere itibar etmeyiniz. Sertifikasız, TSE belgesiz, garanti belgesiz, faturasız, ithalatçısı belli olmayan  ve Register edilmemiş ürünleri asla kullanmayınız. Sisteminizi işin ehli, tecrübeli ve kaliteli ürün kullanan firmalara kurdurmanızı öneririz.

Yüzlerce referansa sahip olan bir firma olarak, siz müşterilerimize talep ettiğiniz sistemleri ayağınıza getirir ve önce DEMO şeklinde kurup gösteririz. Siz ürünü kâğıt üzerinde değil, bire bir ürünleri  görüp,  beğenip test ettikten sonra alırsınız. Bu sunum ve keşif tamamen ücretsizdir.