Kamera Sistemleri izmir 2

Kamera Sistemleri İzmir

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Son yıllarda, güvenlik denince akla ilk gelen güvenlik ürünleri kameralardır. Kamera artık hayatımızda olmazsa olmazların arasına girmeye başlamıştır. Peki güvenlik kameraları ile neler yapabiliriz öncelikle onlardan bahsedelim.

Bu sistemlerle, apartmanınızın, evinizin, iş yerinizin, fabrikanızın, otoparklarınızın, bağ bahçenizin ya da kişisel olarak istemiş olduğunuz herhangi bir yerin hem güvenliğini sağlayabilirsiniz hem de canlı olarak istediğiniz zaman bağlanıp kontrol edebilirsiniz. Kamera sistemleri ile kimin giriş çıkış yaptığını, etrafta kimlerin dolaştığını, personelinizin ne yaptığını, siz yokken bahçenize kimin girdiğini, şu plakalı aracın otoparka kaçta giriş yaptığını ya da bu sabah iş yerinizin kaçta açıldığını gibi buna benzer onlarca sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

Çalışma Mantığı Nedir?

Bu Sistemler Hangi Ekipmanlardan Oluşur?

Kamera sistemlerinin çalışma mantığı esasta çok basit görünsede birçok ayrıntıdan oluşmaktadır. Ben size basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Sistem bir merkeze kameraların bağlanması ve bu merkezin kayıt ve yayın yapmasından ibarettir. Merkezin adı DVR Kayıt Cihazı, Kayıt yapan birim hard disktir. Hard disk dvr kayıt cihazının içine monte edilmektedir. Tüm kameralardan bir adet kablo çekilir, bu kablolar DVR kayıt cihazına bağlanır. DVR kayıt cihazının içine bir adet hard disk takılır. Kayıtlar bu diskin içinde saklanır. DVR kayıt cihazını modeme (internete) bağlarız, modemden yönlendirme işlemlerini yaptıktan sonra cep telefonu ve bilgisayarlardan dünyanın neresinde olursak olalım canlı yayını ve geçmiş kayıtları izleyebiliriz. Sistemi dilerseniz kurulum yaptığımız yerdeki televizyonunuza da bağlayabiliriz. Canlı olarak televizyonunuzdan da sistemi kumanda edebilirsiniz. Bu sistem için ek bir bilgisayara gerek yoktur.