Dunlop Kamera İzmir

Dunlop Kamera İzmir

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve güvenliğimizi sağlayan birçok mekanik aygıt üretilmeye başlandı. 

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve güvenliğimizi sağlayan birçok mekanik aygıt üretilmeye başlandı. Günlük hayatımızı kolaylaştıran makinelerin yanında şüphesiz güvenliğimizin sağlanması için üretilen makineler de oldukça önem taşır. Güvenlik kameraları bu makinelerin başında yer alır.

Çünkü her an ve her yerde kendi can ve mal varlığımızı koruma altında tutmamız mümkün değil. Güvenlik kameraları bu amaçla üretilerek insanların can ve mal güvenliği koruma altına alınmıştır. Dunlop kamera İzmir, son teknoloji güvenlik kamera sistemleri ile güvenlik konusunda hizmet veriyor. Peki, güvenlik kamera sistemleri nelerdir?

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri; ev, işyeri, okul, ofis, site gibi alanların güvenliğinin sağlanması için ilgili alanlara kamera yerleştirilmesi ve ihtiyaç halinde kamera kayıtlarının izlenmesi işlemidir. Kamera sistemi kurulan bölgenin görüntüleri gün boyu kameralar tarafından kayıt altına alınır.

İlgili alana giren, çıkan, o alanda kalma süresi ve neler yapıldığı gibi her hareket kayda alınır. Böylece siz o alanda olmasanız bile Dunlop kamera İzmir ile orada neler olup bittiğini takip edebileceksiniz. Ayrıca hareket sensörü, alarm gönderme gibi özelliklere sahip kameralar sayesinde meydana gelebilecek hırsızlık ve diğer olumsuz durumlara karşı anında önlem alabilirsiniz. Böylece olaşacak herhangi bir can ve mal kaybı yaşanması engellenir.

Güvenlik Kamera Sistemlerinin Kullanım Alanları

Güvenlik kamera sistemleri birçok alanda kullanılıyor. Ev ve işyerleri bunların en başında gelir.

Bunların dışında dunlop kamera İzmir güvenlik sistemlerinin kullanıldığı alanlar;

 • Ev ve işyerleri
 • Site içi ve çevresi
 • Okul içi ve okul bahçesi
 • Apartman içleri
 • Kamusal alanlar
 • Havalimanları
 • Toplu taşıma araç içleri
 • Otogarlar
 • Trafik kontrol alanları
 • Bankalar

Güvenlik kamera sistemleri kısaca tüm yaşam alanlarında insanların güvenliğini korunması amacı ile kullanılır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus hiç kimsenin özel alanına müdahale etmeme ve kişilik haklarına saygılı olma konusudur.

Güvenlik Kamera Çeşitleri

Güvenlik kamera sistemlerinde çeşitli kamera tipleri vardır. Özelliklerine göre ve kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler. Her bölgeye göre uyarlanmış farklı tipte kamera sistemleri bulunur. Burada önemli olan kamera sisteminin kullanım alanına uygun nitelikte olup olmadığıdır. Kullanım alanına uygun özellikte olmayan kamera sistemleri işlevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Güvenlik kamera sistemleri, kapalı ve açık alan kameraları gibi kategorilere ayrılır. Her kullanım alanına uygun farklı özellikte kamera sistemleri bulunur. Burada önemli olan kullanım alanına uygun olan kamera sistemini tespit edebilmektir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi

Her kamera güvenlik kamerası değildir. Güvenlik kameraları özelliklerine göre bulunduğu alanı tarar, görüntüleri kayda alır ve varsa hareket sensörü ile hareket halinde olan cismi takip ederek izler. Kameralar bir sisteme bağlı çalışır. Her kamera sistemi birbirinin aynı olmayabilir. Bazı güvenlik kamera sistemleri sadece görüntüyü kaydeder. Kaydedilen görüntülere ihtiyaç duyulduğu takdirde kayıt cihazından izlenebilir. Bazı kamera sistemleri ise görüntüyü kaydetmeden size anlık görüntü yollayabilir. Sürekli izlemek istediğiniz alanlar için bu sistem daha uygun olacaktır. Zira o alanın dışında olsanız bile orada neler yaşandığını sistem üzerinden izleyebiliyorsunuz. Buna IP kamera sistemleri deniliyor.

Dunlop IP Kamera

IP kamera üzerinde bulunan sensörler aracılığıyla görüntüyü anlık yakalar ve bu görüntüyü dijital verilere çevirir. Bu veriler ağ üzerinden yetkilendirilmiş kişi veya kişilere iletilir.

Genel olarak IP kameraların özellikleri;

 • İleri bir teknolojiye sahiptir.
 • Diğer kameralar gibi kayıt cihazı veya başka aparatı yoktur.
 • Görüntülere network ve internet üzerinden erişilebilir.
 • IP kamera sistemlerinden gelen görüntü ve sesler anlık olarak bilgisayar, tablet veya mobil cihazlar aracılığıyla izlenebilir.
 • IP kameraların, programlanabilir bir özelliği vardır. Bu özellik sayesinde görüntü depolama, alarm yönetimi (yangın, hırsızlık vs.), hareket algılama gibi fonksiyonlar eklenebilir.

Dunlop kamera İzmir IP kameralar kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılır. Kullanım alanına göre kablolu veya kablosuz kamera tercihi yapılabilir.

Geriye Dönük Kamera Kayıtları

“Geriye dönük kamera kayıtları izlenebilir mi” sorusu çokça sorulan sorulardan biridir. Dunlop kamera İzmir güvenlik kamera sistemleri özelliklerine göre bir aya kadar kayıt tutabilirler. Bu süre sonunda kayıtlar otomatik olarak silinir ve yeni kayıt oluşturulur. Bu süreç içerisinde istenildiği takdirde veya ihtiyaç halinde eski kayıtları izlemek mümkündür. Ancak bazı kameralar anlık görüntü iletiminde bulunurlar ve görüntüyü kaydetmezler. Programlanabilir özelliğe sahip bu kameralara isteğe bağlı olarak kaydetme fonksiyonu eklenebilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri İnternetsiz Çalışır mı?

Kamera sistemleri genel olarak ağ bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışır. Ancak anlık görüntü iletimi sağlayan kameralarda ağ bağlantısı olması gerekir. Ağ bağlantısı olmaması halinde kamera işlevini yerine getiremez ve görüntü iletimi yapamaz. Bununla beraber görüntü almak isteyen kullanıcılar da bu işlemi yine internet üzerinden yapabilir. Ağ bağlantısının olmaması yine görüntü alınmasını engelleyecektir.

Dunlop IP Kamera Kurulumu

Dunlop kamera İzmir olarak, kamera sistemi kurulumunda önce mutlaka kullanım alanının keşfini yapıyoruz. Zira en doğru kamera sisteminin kurulabilmesi için alan doğal şartları ve kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Ortam şartlarına uygun kamera sisteminin kurulmaması hem kameraların ömrünü kısaltır hem de kamera sistemlerinden beklenen verim elde edilemez.

Dunlop kamera İzmir, uzman teknik servis tarafından yapılan alan keşfi nihayetinde kullanıcı konu hakkında bilgilendirilerek en doğru kararın verilmesi sağlanır. Buna göre kaç tane kamera gerektiği ve kamera kurulum noktaları tespit edildikten sonra kurulum işlemine geçilir. Kurulum işlemi tam olarak yapıldıktan sonra sistemin çalışırlığı test edilir ve kullanıcıya teslim edilir.

Dunlop Kamera Fiyatları

Kamera fiyatları kurulumun yapıldığı güvenlik kamera sistemine göre değişiyor. Diğer yandan sisteme dahil edilecek kamera sayıları ve kurulum alanı özel gereksinimler de kamera sistemi fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında yer alır. Ancak dunlop kamera İzmir, her bütçeye uygun güvenlik kamera sistemleri ile hizmet veriyor.

Güvenlik Kamera Sistemi Seçiminde Dikkat Edilmesi Geren Hususlar

Kamera sistemi kurulumu yapmak istiyorsanız öncelikle kurulum yapmak istediğini alana en uygun sistemi tercih etmelisiniz. Bu anlamda alanın doğal şartları da göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde kameralar çabuk bozulur ve işlevini yerine getiremez.

Dunlop kamera İzmir güvenlik kamera sistemi alırken kamera özelliklerinin ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığına da dikkat etmelisiniz. Buna göre kullanım amacınıza en uygun kamera sisteminin ne olduğunu firma yetkililerine mutlaka danışmanız gerekir.

Güvenlik Kameraları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı

Dunlop kamera İzmir güvenlik kameraları kullanım alan ve şartlarına göre dizayn edilmişlerdir. Buna göre kapalı alan ve açık alan kamera özellikleri birbirinden farklıdır. Fakat güvenlik kameraların genel bazı özelliklere sahip olması gerekir.

Bu özellikler;

 • Görüntü kalitesinin iyi olması
 • Çözünürlüğün yüksek olması
 • Gece görüş özelliğinin bulunması
 • Işık parlamalarını engelleyen WDR özelliğine sahip olması
 • Kaliteli lensler
 • Doğal şartlara karşı dayanıklılık
 • Gürültüyü azaltma özelliği (DNR)
 • Arka ışık parlamalarını engelleme özelliği (BLC)

Bu özelliklere sahip olan kameraların görüntüleri de daha net olacaktır. Kamera tercihi yapılırken bu özelliklerin olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır ve bu konuda uzman bilgisine başvurmalıdır.

 

 

 

 

Blog

Kamera Sistemleri Nedir İzmir
Kamera sistemleri günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Fakat insanların kafalarında bazı sorular bulunm...
Kamera Sistemleri Kurulumu İzmir
Evinize, işyerinizi korumak amacıyla bir güvenlik kamerasına ihtiyaç bulunur. Kamera sistemi güvenli...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlikli bir binada hırsızlık olayları ve benzeri olaylar minimum seviyede meydana gelir. Bütün me...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Kameranın icadı ile güvenlik dünyası büyük bir atılım gerçekleştirdi. Sensörlü ve alarmlı sistemleri...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlik kamera sistemleri fiyatları İzmir hakkında firmamız sizlere bu yazıda detaylı bil...
İzmir Kamera Güvenlik Sistemleri
Yaşamda birçok alanda çevresel birtakım tehditlerden sakınabilmek ve onlara karşı kısa sürelerde müd...
İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri Firmaları
Güvenliğin her mekan için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu günümüzde güvenliğin ana maddesi kameralard...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik konusunun en önemli konulardan biri haline geldiği günümüz şartlarında İzmir Çankaya k...
Güvenlik Sistemleri Firmaları İzmir
Teknolojik çalışmaların gelişmesi en çok da güvenlik sistemlerinin koruma kalkanlarının ilerlemesine...
Dunlop Kamera İzmir
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve güvenliğimizi sağlayan bi...
Güvenlik Kamerası İzmir
Kameralar günümüz zamanı içerisinde en sık tercih edilen araçlardan biri olması ile bilinir. Kameral...
Güvenlik Kamerası İzmir
Güvenlik kamerası İzmir hakkında size sayfamız yardım ile detaylı bilgiler sunulacaktır. Bu bil...
Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyat Listesi
Güvenlik kameraları teknolojinin gelişmesi ile beraber insanlara birçok seçeneklerle hizmet veriyor....
Eve Kamera Sistemi Kurma Maliyeti
Güvenlik hizmetleri evler için ekstra konfor olarak görülse de alınan evler kadar önemli bir yere sa...
Bornova Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri konusunda kendini geliştiren Bornova kamera sistemleri müşteril...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri artık hayatın her alanında bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşam alanının kö...
Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılm...
Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum
Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları...
Kamera Sistemleri Kablosuz İzmir
Güvenlik endüstrisindeki liderler ve yenilikçiler olarak, hayal gücüne hiçbir şey bırakmayan bir diz...
İzmir Güvenlik Kameraları
İnsanların güvenliğinin sağlanması için gerekli olan farklı sistemler vardır. Günümüzde birçok alanı...
Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi
En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikt...