Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum

Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum

Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız. 

Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız. Hem ADT şeklinde hem de Vivint, profesyonel şekilde monte edilmiş olan kapı zili kameralarını da sunar. Bir güvenlik kamerasını nasıl kuracağınız, eve kamera sistemi kurmak istiyorum konusunda bilgileri burada bulabilirsiniz ve seçtiğiniz kamera türüne ve onun güç kaynağına bağlıdır.

Kurulum Maliyeti Ne Kadardır?

Güvenlik kameranızı kendiniz kurma durumunda, kurulum size hiç bir şekilde maliyet sağlamaz. Profesyonel satıcıların kurulumu sizin için yapmasını tercih ederseniz o zaman bu hizmet talebi için ücret ödemeniz gerekir.

DIY Güvenlik Kamera Kurulumu

Kendiniz bir şekilde kamera kurulumu yapabilirseniz, ekipman için ödeme yapmaktan sonra hemen hemen ücretsiz olur. Günümüzde birçok kamerayı yalnızca kendi kendinize kurmanız kolay olmaz. Aynı zamanda olabildiğince kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır. Bazı modelleri masanıza yerleştirebilir, duvarınıza monte eder ya da manyetik bir yüzeye tutturma şansınız vardır.

Bunun yanı sıra herkes duvarını delme hasar verme konusunda rahat olmayabilir. Kendi başınıza kurmayı başaracağınız en kolay kamera modelleri, Eufy Cam 2 veya Reolink Argus 3 gibi kablosuz olan pille çalışan kameralar olacaktır. İç mekan güvenlik kamera sistemi var ise bu kameraları kendinizin kurması oldukça kolay olur. Kamerayı isteyeceğiniz yere koyarak ve güç kablosunun takılması yeterli olacaktır.

Profesyonel Kurulum

Önerdiğimiz profesyonel olarak kurulmuş En İyi Ev Güvenlik Sistemlerinden birini (yani ADT veya Vivint ) alırsanız kameralar dahil herşeyi siz için kuracak bir kurulumu teknisyen hizmeti ile alırsınız. Vivint' in sistemi kurulum ücreti 250 TL, fakat ADT' nin ücreti önemli ölçüde daha fazladır. Bu profesyonel kurulumu için 199 TL'ye kadar ödeme yapabilirsiniz. Ev güvenlik sistemine entegre olan eksik olmaksızın bir ev güvenlik kamerası ağını elde etmek isterseniz, bu kameralar sizin için profesyonel şekilde kurabilmeniz oldukça kolay olacaktır.

Bağımsız Güvenlik Kameralarınız İçin Profesyonel Bir Kurulum

Kendi kameranızı satın aldıysanız ve profesyonel bir kurulum isterseniz güvenlik kameranız için yerel profesyonel kurulumu bulmanın harika yolu olan Tech gibi üçüncü taraf hizmet şekilleri de vardır. Aynı zamanda, CCTV şirketlerinin daha yüksek fiyatlara kıyasla paranızın karşılığını tam olarak alabilirsiniz.

Ne kadar miktar ödeyeceğiniz sahip olduğunuz cihaz türü ve konumunuz gibi potansiyel diğer faktörlere bağlı olmaktadır. Ancak Tech, güvenlik kameraları ile görüntülü kapı zili için başlangıç ​​fiyatları listelenir. Bazen yalnızca izinsiz giren davetsiz misafirler ve hırsızlarla uğraşmak zorunda olmayız. Yani bazı durumlarda yalnızca teslimatları kontrol etmek ya da biz yokken evimizi kimin ziyaret ettiğini de görmek isteriz.

Diğer insanların, aile üyelerinin veya evcil hayvanlarımızı da kontrol etmenin bir yolunu isteriz. Sizin için hangi amacın en önemli olduğuna karar verin ve kameranızı neye göz kulak olmak istediğinizi en iyi görebileceği bir yere yerleştirin.

İçeride mi Yoksa Dışarıda mı?

İç ve dış mekan kameraları arasındaki en büyük fark, hava şartlarına dayanma yetenekleridir . İstediğiniz son şey, yeni kameranızın yılın ilk kar fırtınasında, özellikle de kar botlarınızın da kaybolduğunu fark ettiğinizden beri, kapanmasıdır. Satın almak istediğiniz kamera için çalışma sıcaklığını ve onaylanmış kullanımı kontrol edin. Simpli Safe Simpli Cam gibi, içeride olduğu kadar dışarıda da çalışacak şekilde değiştirilebilen bazı modeller vardır.

İç Mekan Güvenlik Kamerasının Nereye Kurulacağına Karar Verin

Bir iç mekan kamerası kurmak, doğru noktayı bulmak, fişini takmak, açmak ve onu mobil veya masaüstü uygulamanızla senkronize etmek kadar kolay olabilir. Bazıları delme gerektirse de, karşılaştığımız çoğu iç mekan kamerası tornavidadan başka bir şeye ihtiyaç duymayacaktır.

İyi bir iç mekan kamerası, daha yüksek bir köşe veya raf ile elde edebileceğiniz iyi bir görüş alanına sahip olmalıdır. En iyi yerler, odayı net bir şekilde görebilecek, kamerayı hırsızlardan saklayacak bir yere ve çok az yaya trafiğine sahip olacaktır (kameranın fişinin çekilmesini veya kablonun takılıp düşmesini önlemek için).

Dış Mekan Güvenlik Kamerası Nereye Kurulur?

Bir dış mekan kamerası için en popüler yerler garaj kapısının üstü veya ön veya arka sundurmaya bakmaktır. Garaj kamerası için geniş bir görüş alanına sahip olduğunuzdan emin olun. Bir sundurma kamerası için, daha küçük bir görüş alanıyla mümkün olan tüm hareketi yakalamak için kameranızın çoğunlukla bir araba yoluna veya yürüyüş yoluna baktığından emin olun. Nest Hello, Arlo Video Kapı Zili veya RemoBell S gibi bir kapı zili kamerasını düşünebilirsiniz.

Kablolu, Kablosuz Veya Kablosuz Bir Kamera Almalı Mısınız?

Güvenlik kameraları için genellikle üç güç seçeneği vardır, ancak terminoloji biraz kafa karıştırıcı olabilir:

 1. Kablolu, bu kameranın hem güce hem de internetinize bağlanmak için kablolara dayandığı anlamına gelir.
 2. Kablosuz, yani kameranızın internete kablosuz olarak bağlanabileceği ancak bir güç kablosu gerektirdiği anlamına gelir. Bazen bu kameralar bir kabloya ihtiyaç duyduklarından "kablolu" olarak adlandırılır.
 3. Kablosuz, kameranın pille çalıştığı ve hiçbir kabloya ihtiyaç duymadığı durumlarda. Bazen bu kameralar, güç kabloları olmadan çalıştıkları için kablosuz olarak adlandırılır.
 4. Kablolu kurulum ile yerleşim açısından biraz sınırlısınız, ancak bağlantınız daha güvenilir ve güvenli olacaktır.
 5. Kabloyu nerede ve ne kadar uzunluğa ihtiyacınız olduğunu düşünün. Her zaman daha uzun uzatma kabloları satın alabilirsiniz.

Kablolu Bir Güvenlik Kamerası Kurma Adımları

 1. Duvarda sabit bir yer bulun.
 2. Bazı kameralar bir saplama bulmayı gerektirebilirken, diğerleri alçıpan dübellerle birlikte gelir.
 3. Mevcut kabloları kontrol edin.
 4. Uygun delikleri işaretleyin ve delin.
 5. İzleme kaynağına takmak için kabloları duvardan geri geçirin.
 6. Açtığınız deliğin teli çekecek kadar büyük olduğundan, ancak kamerayı monte edemeyeceğiniz kadar büyük olmadığından emin olun.

Kablosuz (bazen kablosuz olarak da adlandırılır) kameraların büyük bir yararı, onları neredeyse her yere yerleştirebilmesidir. Ancak yine de Wi- Fi, Bluetooth veya diğer kablosuz bağlantılarınızın kapsama alanında olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, dış mekan kameranızın Nest Cam Outdoor gibi bir güç kablosuna ihtiyacı varsa, gerekirse tuğla veya sıva gibi daha yoğun malzemeleri kolayca delebilmelisiniz.

Güvenlik kameranızı, hırsız veya suçlu bir çocuğun yakalayıp gidememesi için erişilemeyecek bir yere koyduğunuzdan emin olun. Teknik montajcılar, kameralarınızı yerden en az dokuz fit yükseğe yerleştirmenizi tavsiye eder; ancak, aşağıda neler olduğunu göremeyeceğiniz kadar yükseğe çıkmayın.

Yerel Depolamayı Mı Yoksa Bulut Depolamayı Mı Seçmelisiniz?

Günümüzde çoğu kamera, hırsızların sadece delilleri ele geçirip kaçmasını engellemenin bir yolu olarak bulut depolamayı sunuyor, ancak bazı insanlar yine de mahremiyeti ve rahatlığı için yerel depolamayı tercih ediyor.

Yerel depolama seçenekleri kameraya göre değişir, ancak şu seçenekleri içerebilir:

 1. microSD kartlar
 2. USB sürücüler
 3. Dijital Video Kaydediciler (DVR' ler)
 4. Ağ Video Kayıt Cihazları (NVR' ler)

Yerel depolama ile gidecekseniz, kameralarınızı zarar görmeyecek şekilde yerleştirmeniz gerekir, ancak ihtiyacınız olduğunda ona erişebileceğiniz bir yere. Bununla birlikte, bulut depolama alanı alırsanız, çekimleri telefonunuzdan veya masaüstü uygulamalarınızdan görüntüleyebilir ve kameranın durumuna bakılmaksızın çekimlere erişebilirsiniz.

Yerel depolama ile gidecekseniz, kameralarınızı zarar görmeyecek şekilde yerleştirmeniz gerekir, ancak ihtiyacınız olduğunda ona erişebileceğiniz bir yere. Bununla birlikte, bulut depolama alanı alırsanız, çekimleri telefonunuzdan veya masaüstü uygulamalarınızdan görüntüleyebilir ve kameranın durumuna bakılmaksızın çekimlere erişebilirsiniz.

 

 

Blog

Kamera Sistemleri Nedir İzmir
Kamera sistemleri günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Fakat insanların kafalarında bazı sorular bulunm...
Kamera Sistemleri Kurulumu İzmir
Evinize, işyerinizi korumak amacıyla bir güvenlik kamerasına ihtiyaç bulunur. Kamera sistemi güvenli...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlikli bir binada hırsızlık olayları ve benzeri olaylar minimum seviyede meydana gelir. Bütün me...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Kameranın icadı ile güvenlik dünyası büyük bir atılım gerçekleştirdi. Sensörlü ve alarmlı sistemleri...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlik kamera sistemleri fiyatları İzmir hakkında firmamız sizlere bu yazıda detaylı bil...
İzmir Kamera Güvenlik Sistemleri
Yaşamda birçok alanda çevresel birtakım tehditlerden sakınabilmek ve onlara karşı kısa sürelerde müd...
İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri Firmaları
Güvenliğin her mekan için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu günümüzde güvenliğin ana maddesi kameralard...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik konusunun en önemli konulardan biri haline geldiği günümüz şartlarında İzmir Çankaya k...
Güvenlik Sistemleri Firmaları İzmir
Teknolojik çalışmaların gelişmesi en çok da güvenlik sistemlerinin koruma kalkanlarının ilerlemesine...
Dunlop Kamera İzmir
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve güvenliğimizi sağlayan bi...
Güvenlik Kamerası İzmir
Kameralar günümüz zamanı içerisinde en sık tercih edilen araçlardan biri olması ile bilinir. Kameral...
Güvenlik Kamerası İzmir
Güvenlik kamerası İzmir hakkında size sayfamız yardım ile detaylı bilgiler sunulacaktır. Bu bil...
Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyat Listesi
Güvenlik kameraları teknolojinin gelişmesi ile beraber insanlara birçok seçeneklerle hizmet veriyor....
Eve Kamera Sistemi Kurma Maliyeti
Güvenlik hizmetleri evler için ekstra konfor olarak görülse de alınan evler kadar önemli bir yere sa...
Bornova Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri konusunda kendini geliştiren Bornova kamera sistemleri müşteril...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri artık hayatın her alanında bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşam alanının kö...
Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılm...
Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum
Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları...
Kamera Sistemleri Kablosuz İzmir
Güvenlik endüstrisindeki liderler ve yenilikçiler olarak, hayal gücüne hiçbir şey bırakmayan bir diz...
İzmir Güvenlik Kameraları
İnsanların güvenliğinin sağlanması için gerekli olan farklı sistemler vardır. Günümüzde birçok alanı...
Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi
En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikt...