Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası

Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası

En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılmaz. Bazı kameralar daha yüksek su geçirmezlik derecelerine, daha uzak gece görüş mesafelerine ve daha iyi uyumluluğa sahiptir. 

En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılmaz. Bazı kameralar daha yüksek su geçirmezlik derecelerine, daha uzak gece görüş mesafelerine ve daha iyi uyumluluğa sahiptir. Bu özelliklerin ötesinde, fiyatlandırma, kurulum gereksinimleri, kendin yap seçenekleri, gece görüşlü güvenlik kamerası servis sözleşmeleri ve daha fazlasında da keskin bir fark olabilir. Size şu anda piyasadaki en iyi beş gece görüşlü güvenlik kamerasını sunmak için bu parametreleri aldık ve çeşitli kameraları karşılaştırdık. En iyi gece görüşlü güvenlik kamerası dış mekan güvenlik kameralarından en ucuna, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun güvenlik kamerasını bulmak, karşılaştırma kılavuzumuzu okumak kadar kolaydır. Kamera için olsun paket hırsızlığı önlemek, sizin gencin geliş ve gidişat takip geçenlere veya caydırmak, bu gece güvenlik kameraları teslim edebilir.

Fiyatlandırma

Google Nest Kamera IQ listemizin en yüksek fiyat aralığında yerleştirerek, 399 tl'den başlar. Bu gece görüşlü güvenlik kamerası  duvara montaj aparatları, iç ve dış mekan güç kabloları, adaptörler, vida kitleri, altıgen anahtarlar, kablo klipsleri ve bir kurulum kılavuzu dahil olmak üzere kurmanız gereken neredeyse her şeyi içerir. Kamerayı nereye kurmak istediğinize bağlı olarak kendi matkap ve tornavidanızı sağlamanız gerekebilir. Google Nest Cam IQ Outdoor, 30 günlük para iade garantisi ve iki yıllık garantiyle birlikte gelir. Kameranın kendisinin deneme süresi olmamakla birlikte, kullanıcılar Nest Aware genişletilmiş izleme hizmetinin 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olurlar.

Kurulum

Reolink Argus 2'nin kurulumu, tamamen kablosuz olacak şekilde tasarlandığından nispeten kolaydır, gece görüşlü güvenlik kamerası yani video beslemesi veya güç kaynağı için kabloya gerek yoktur. Sonuç olarak, bu kamerayı kurmak bir duvara montaj aparatı takmak, kamerayı askıya sabitlemek ve cihazı WiFi'nize bağlamak kadar basittir. Kamera, seçtiğiniz şarj edilebilir pil veya güneş paneli ile çalışır.

En İyi Gece Görüş Kamerasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mülkünüzün etrafındaki güvenliği artıracak bir kamera ararken, çalışacağı ortam, görüş alanı ve kurulumun karmaşıklığı dahil olmak üzere çok sayıda faktörü dikkate almak çok önemlidir.

İzleme Ortamı

Kameranızın çalışacağı ortam, seçmeniz gereken kamera türü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Kameranız görevini dışarıda gerçekleştiriyorsa yağmura, kara ve sert rüzgarlara dayanacak kadar dayanıklı olması gerekir. Ayrıca, su damlacıklarının, buzun veya karın lensi kaplamasını ve görüntüleri bozmasını önlemek için lensi korumanız gerekir. Kamera alçak bir alana monte edilirse, vandalizme veya kurcalanmaya açık olabilir. Bu durumda, gece görüşlü güvenlik kamerası darbe oranını hesaba katın. Ayrıca, kameranın ne kadar geniş bir açıya sahip olması gerektiğini veya alanı kaplamak için birden fazla kameraya ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için izlediğiniz alanın boyutunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Kablolu ve Kablosuz

"Kablolu" veya "kablosuz" terimleri, kameranın güç kaynağına ve görüntülerini iletme yöntemlerine atıfta bulunur. Kablolu kameralar bir ethernet kablosuyla internete bağlanırken, kablosuz kameralar kablosuz teknoloji ile internete bağlanır. Kameralar pille çalıştırılabilir veya bir güç kaynağına bağlanabilir. Tamamen kablosuz kameraların kurulumu çok daha kolaydır ve kamerayı karmaşık kablolar olmadan evinize monte etmenize olanak tanır.

Akıllı Telefon ve Kamera Sistemi

Bir akıllı telefondan depolanan görüntüleri görüntülemenize olanak tanıyan Wi-Fi aracılığıyla bağlanırlar. Birçoğu, Google Assistant ve Amazon Alexa gibi sanal asistanlarla da çalışır. Kablosuz, kurulumu kolaylaştırırken, aynı zamanda kameranın bant genişliğinizin insafına kaldığı anlamına gelir. 1080p kamera, gece görüşlü güvenlik kamerası  çevrenizdeki yüksek kullanım nedeniyle bant genişliği tıkanırsa veya kamera ile yönlendirici arasındaki sinyal paraziti nedeniyle engellenirse, 1080p kamera düşük kaliteli 720p'ye düşecektir.

Bir kablosuz kamera, çalışma sırasında güçlük yaratabilecek kesintileri önlemek için periyodik olarak pil değişimi gerektirir. Kablolu bir sistem, gece görüşlü güvenlik kamerası bu iki sorunu da ortadan kaldırarak kameranızın çalışma veya video kalitesinde kesintiler yaşamamasını sağlar.

Görüntü İzlemesi

Görüntüleri izlemek için Wi-Fi yerine özel bir bilgisayar monitörü ve sabit sürücü kullanırsanız, bunlar aynı zamanda kapalı devre bir sistemin güvenliğini de sunarak saldırıya uğrama olasılıklarını azaltır. İçerdiği kablolama nedeniyle, kablolu kameralar profesyonel kurulum gerektirir ve bu da ön maliyetleri artırır. Bir Wi-Fi bağlantısı kullanmayı planlamadığınız sürece, kaydı görüntülemek için özel bir bilgisayar monitörü ve ayrıca kayıt için bir DVR kurmanız gerekebilir, bu da sistemi pahalı hale getirebilir.

Karanlıkta görmek söz konusu olduğunda, yalnızca iki çözünürlük seçeneği vardır: 1080p ve 4K Ultra. 4K Ultra biraz daha net olsa da, her iki çözünürlük seviyesi de yüzleri ayırt etmenize ve plakaları kolayca okumanıza olanak tanır. En önemli fark menzildir. Yüksek çözünürlüklü 4K kameralar, karanlıkta 150 fit veya daha fazlasını görebilirken, çoğu - hepsi olmasa da - 1080p kameralar 40 fit veya daha azıyla sınırlıdır. Yüksek çözünürlüklü 4K kameralar da önemli ölçüde daha fazla veri kullanır.

Gece Görüşlü Kamera Sonuçları

Sonuç olarak, daha yüksek bir çözünürlük seviyesini desteklemek için yeterli bant genişliği sağlamak için kablolu bir ethernet bağlantısına ihtiyaç duyarlar. 1080p kamera daha az veri kullanır ve bu nedenle bir Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla çekimleri daha iyi aktarabilir. Alt uç 780p kameralar, onları gece kullanımı için kullanışlı hale getirmek için yeterli çözünürlük sunmuyor.

Görüş Alanı

Çoğu gece güvenlik kamerasının 110 derece ile 120 derece arasında bir görüş alanına sahip olmasını bekleyin; bu, ön bahçenizin geniş bir alanını kapsayacak kadar yeterli bir aralık olmalıdır. Bazı kameralar, onları 360 dereceye yakın kapsama alanı için hareket ettirmenize izin veren kaydırma ve eğme özelliklerine sahiptir, ancak sabit bir konumdayken daha geniş bir görüş alanı sunmadıklarını unutmamak önemlidir.

Akıllı Teknoloji Uyumluluğu

Wi-Fi veya ethernet kablosuyla bağlanmış olsun, çoğu güvenlik kamerası, gece görüşlü güvenlik kamerası telefonunuzun veri bağlantısı olan herhangi bir yerden canlı ve kaydedilmiş güvenlik kamerası görüntülerini görüntülemenize olanak tanır. Çoğu güvenlik kamerası, bulut veri hizmetlerine isteğe bağlı aylık abonelikler sunar. Bu hizmetler tipik olarak 30 güne kadar video çekimlerini saklar ve kameranızın video görüntüleri için büyük bir depolama cihazına yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu hizmetlerin maliyeti, depolama kapasitesi ve kamera sayısına bağlı olarak ayda birkaç dolardan ayda 15 dolara veya daha fazlasına kadar değişmektedir.

Ek Özellikler

Çoğu güvenlik kamerası, size mülkünüzün video görüntülerini sağlamaktan daha fazlasını yapar. Ayrıca, kamera aracılığıyla ziyaretçilerle, aile üyeleriyle ve hatta evcil hayvanlarla iletişim kurmanıza olanak tanıyan iki yönlü konuşma özelliği dahil olmak üzere başka özellikler de sunarlar. Bazıları, görünürlük ve caydırıcılık için spot ışıkları ve hatta izinsiz girenleri veya davetsiz misafirleri uzaklaştırmak için harekete geçirilen yüksek sesli sirenleri içerir.

Kurulum

Kurulum, satın aldığınız kamera türüne bağlı olarak kolaydan uzman düzeyine değişir. Ağınıza Wi-Fi aracılığıyla bağlanan ve güç için şarj edilebilir bir pil kullanan tamamen kablosuz bir kameranın kurulumu kolaydır. Bu üniteler genellikle bunları bir güç sürücüsü ile dakikalar içinde evinize kurmanıza izin veren montaj braketleri içerir. Kameradan evinizin yönlendiricisine bir ethernet hattı bağlamanızı gerektiren kameralar daha karmaşık kurulumlardır ve dışarıdan içeriye doğru bir çizgi çekmek için evinizde delikler açmayı içerir. Bu tür bir kamerayı kendiniz kurabilirsiniz, ancak daha fazla beceri ve zaman gerektirir. Elektrik için evinizin elektrik şebekesine kablolama gerektiren kameralar en iyisi profesyonellere bırakılır.

Blog

Kamera Sistemleri Nedir İzmir
Kamera sistemleri günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Fakat insanların kafalarında bazı sorular bulunm...
Kamera Sistemleri Kurulumu İzmir
Evinize, işyerinizi korumak amacıyla bir güvenlik kamerasına ihtiyaç bulunur. Kamera sistemi güvenli...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlikli bir binada hırsızlık olayları ve benzeri olaylar minimum seviyede meydana gelir. Bütün me...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Kameranın icadı ile güvenlik dünyası büyük bir atılım gerçekleştirdi. Sensörlü ve alarmlı sistemleri...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlik kamera sistemleri fiyatları İzmir hakkında firmamız sizlere bu yazıda detaylı bil...
İzmir Kamera Güvenlik Sistemleri
Yaşamda birçok alanda çevresel birtakım tehditlerden sakınabilmek ve onlara karşı kısa sürelerde müd...
İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri Firmaları
Güvenliğin her mekan için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu günümüzde güvenliğin ana maddesi kameralard...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik konusunun en önemli konulardan biri haline geldiği günümüz şartlarında İzmir Çankaya k...
Güvenlik Sistemleri Firmaları İzmir
Teknolojik çalışmaların gelişmesi en çok da güvenlik sistemlerinin koruma kalkanlarının ilerlemesine...
Dunlop Kamera İzmir
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve güvenliğimizi sağlayan bi...
Güvenlik Kamerası İzmir
Kameralar günümüz zamanı içerisinde en sık tercih edilen araçlardan biri olması ile bilinir. Kameral...
Güvenlik Kamerası İzmir
Güvenlik kamerası İzmir hakkında size sayfamız yardım ile detaylı bilgiler sunulacaktır. Bu bil...
Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyat Listesi
Güvenlik kameraları teknolojinin gelişmesi ile beraber insanlara birçok seçeneklerle hizmet veriyor....
Eve Kamera Sistemi Kurma Maliyeti
Güvenlik hizmetleri evler için ekstra konfor olarak görülse de alınan evler kadar önemli bir yere sa...
Bornova Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri konusunda kendini geliştiren Bornova kamera sistemleri müşteril...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri artık hayatın her alanında bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşam alanının kö...
Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılm...
Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum
Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları...
Kamera Sistemleri Kablosuz İzmir
Güvenlik endüstrisindeki liderler ve yenilikçiler olarak, hayal gücüne hiçbir şey bırakmayan bir diz...
İzmir Güvenlik Kameraları
İnsanların güvenliğinin sağlanması için gerekli olan farklı sistemler vardır. Günümüzde birçok alanı...
Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi
En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikt...