Güvenlik Kamera Sistemi İzmir

Güvenlik Kamera Sistemi İzmir

Kamera güvenlik kamera sistemi izmir sistemlerinin en önemli parçasıdır. Bu sistem sayesinde güvenli olması gereken yer 24 saat canlı bir şekilde izlenirken oluşabilecek güvenlik zafiyeti anında tespit edilebiliyor.

Kamera güvenlik kamera sistemi izmir sistemlerinin en önemli parçasıdır. Bu sistem sayesinde güvenli olması gereken yer 24 saat canlı bir şekilde izlenirken oluşabilecek güvenlik zafiyeti anında tespit edilebiliyor. Onlarca çeşidi olan bu sistem günümüzde ülkemizde ve dünyada fazlaca kullanılıyor. Teknolojinin hızlı gelişimi ile kamera sistemleri sektöründe de çok sayıda yeni teknoloji ile gelişim sağlandı.

Kamera Sistemleri Nerelerde Kullanılıyor

Sok farklı seçenekleri ve sistemleri bulunan güvenlik kamera sistemi izmir ile günümüzde her yerde karşılaşıyoruz.

Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Tüm kamu kurumları kurum binası içinde ve çevresinde kör nokta kalmayacak şekilde kamera sistemini kullanıyor.
 • Şehrin trafiği için tüm trafik lambalarının üstünde kırmızı ışık ihlali yapanların tespiti için kamera sistemi kullanılıyor.
 • Şehirlerin büyüklüğüne bağlı olarak ana yol hatlarının hepsinde özellikle kaza sayısı fazla olan yerlerde kamera sayısı fazla olan kamera sistemi kullanılıyor.
 • Özel şirketlerin hemen hemen hepsinde yine kamera sistemi mevcuttur.
 • Büyük ve küçük ölçekli esnaflar, camiler, vakıf ve dernekler, özel ve kamu hastaneleri gibi çok sayıda insana hizmet veren yerlerin güvenlik hizmeti kamera sistemi ile sağlanıyor.

Hayatımızın her yerinde olan bu sistem başlıca kullanıldığı yerler bunlardır. Bunların dışında evlerde ve apartmanlarda da hırsızlığın önüne geçmek için bir takım kamera sistemli önlemler alınır.

Güvenlik Kamera Sistemi Nedir?

Güvenlik kamera sistemi izmir ile insanların oturduğu yerden çok sayıda alanı takip etmesi, izlemesi ve kontrol altında tutması sistemidir. Bu sistemde onlarca kamera bir sisteme bağlanır. Bu sistem bilgisayar veya kamera kayıt cihazı yardımı ile kontrol edilir. Kamera kayıt sistemi kameralardan aldığı görüntüyü belli bir boyuta kadar kaydeder. Kayıt ettiği sürelere göre de farklı seçenekleri bulunur. Kamera sayısına ve görüntü kalitesine göre kayıt süresi de uzayıp kısalabilir.

Kamera Sisteminin Avantajları

Güvenlik kamera sistemi izmir kullanmanın çok sayıda avantajı bulunur. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Kamera sisteminde onlarca kamera kullanılabilir. Onlarca personel tarafından kontrol edilecek yerler bir veya birkaç personelle kontrol edilebilir. Personel giderleri açısından avantajlıdır.
 • Kamera kurulu evde veya iş yerinde hırsızlık veya farklı suç işleme olasılığı daha azdır. Çünkü güvenlik kamera sisteminin caydırıcı bir özelliği de bulunuyor.
 • Oluşabilecek olayların izlenmesini sağlayabilir. Bu özelliği ile kaydedilen görüntü sırasında oluşabilecek olumlu veya olumsuz sonuçları doğuracak görüntüler defalarca izlenerek olay daha iyi çözümlenir.
 • Hukuki mahkemelere taşınan olaylar için kanıt teşkil edecek görüntüler toplayarak mahkemenin yanılmasının önüne geçebilirsiniz.

Bu şekilde yapılan kayıtları izleyerek daha doğru karar verebilirsiniz. Bir konuda oluşabilecek çelişkiler kamera kayıtları ile çözülür.

Güvenlik kamera sistemi izmir kamera kayıt sisteminin farklı avantajları bulunuyor. Fakat kamera kayıt sisteminin pahalı olması insanların bu sisteme bakışını değiştirse de sistem oluşabilecek olumsuzlukları önlemede kendini amorti ediyor.

Güvenlik Sisteminde Kamera Seçimi

Güvenlik kamera sistemi izmir sisteminin başlangıç noktası ve en önemli parçası kameralardır. Bu kameralar sayesinde görüntü alınarak kayıt cihazına gönderilir. Kamera seçiminde pikseli, görüntü şekli, çektiği görüntünün boyutu gibi bir çok unsura dikkat etmek gerekiyor. Kamera seçiminde en önemli unsur hangi kameraya ihtiyaç duyulduğu ve bütçe doğrultusunda hangi kamera alınabildiğidir.

Kamera Çeşitleri

Güvenlik kamera sistemi izmir sisteminde kamera seçimi çok önemlidir.

Sistemin kurulacağı yerin özelliklerine göre değişim gösteren kamera çeşitleri aşağıdaki gibidir;

 • Bullet tipi güvenlik kamerası. Bu tip kameralar duvara veya tavana asılarak çekim yapan kamera sistemidir. Çekim menzili ve zum kapasitesi çok yüksek olan kameralar bulundukları ortamda dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Bu yüzden caydırıcı özelliği de bulunur.
 • Dome tipi güvenlik kamerası. Göze batmayan ve güzel tasarıma sahip olan kamera duvara veya tavana monte edilebilen küre şeklinde siyah renkli bir kamera türüdür. Bu kameraların görüntü alanı da çok geniştir.
 • Taret tipi güvenlik kamerası. Bu tip kameraları uzaktan kontrol edebilirsiniz. İstenilen yere yönlendirerek görüntü alması sağlanır. Kamera sisteminden yapılacak hamlelerle kontrol edilebilir. Bu kameraların zum yapması ve yakın çekimi de çok kalitelidir.
 • PTZ Kameralar. Bu kameralar hareketli ve harekete duyarlı bir kamera sistemidir. Bu sistemde kameralar sabit bir yerin görüntüsünden ziyade ortamın tamamını çeker. Belli bir hızla sürekli dönerek çekim yapar. Bunun dışında belli bir objeyi takip etme özelliğine de sahiptir. Örneğin bir kişinin takip edilmesi isteniyorsa kamera menzili dahilinde o kişi takip edilerek çekim yapılır.
 • Balık gözlü kameralar. Bu kameralar diğerlerine göre daha geniş açılı fakat görüntü kalitesi açısından daha zayıf bir kameradır. Daha önemsiz yerler için kullanılır.
 • Çok mercekli kameralar. Görüş alanı ve görüntü kalitesi çok yüksek olan kamera sistemidir. Kullandığı lens ve mercekler yardımı ile 360 derece görüntü yapabilir. Özellikle gece görüşlü kameralarda kullanılan merceklerle her ortamda kayıt yapabilirsiniz.

Kayıt kalitesi ve kullanım amacına göre kamera çeşitleri bunlardır. Bu kamera çeşitliliğinin yanında ışıklanmaya göre kameralar gece görüşlü ve kızılötesi çekim yapanlar diye ikiye ayrılır. Yine kullanılan teknolojiye göre analog kameralar ve IP kameralar olmak üzere iki çeşit kamera bulunur.

Güvenlik Siteminde Lens Seçimi

Güvenlik kamera sistemi izmir sisteminde kullanılacak lens kamerayla uyumlu olmalıdır. Bazı kameralarda harici olarak takılabilen bu lensler kameranın formatı, çözünürlüğü gibi tüm etkenleri etkiler.

Lens Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılacak görüntü kaliteli olması için kameranın iyi çözünürlüğe sahip olması gerekiyor. Fakat kameranın yüksek çözünürlüğe sahip olması yeterli olmuyor. Kameranın yanında takılan lensin de çözünürlüğü yüksek olması gerekiyor. Ve bu çözünürlük uyum içinde olmalıdır. Yine kamera ve seçilecek lens formatı birbiri ile uyum içinde olmalıdır.

Kayıt Cihazı Seçimi

Kayıt cihazı kameralar yoluyla çekilen görüntünün kaydedildiği alandır. Bu alan ne kadar büyük oluşa kaydedilen görüntü de o kadar fazla olacaktır. Görüntünün boyutu ve kamera sayısı kaydedilecek görüntü süresini birinci dereceden etkiler. Kayıt çeşidi ve amacına göre kayıt cihazı seçimi yapılmalıdır.

Kayıt Cihazı Çeşitleri

Kameradan gelen görüntüler kayıt cihazında dijital ve analog olarak kayıt edilir. Analog olarak kayıt yapan kayıt cihazlarına DVR denir. Dijital olarak ve IP üzerinden gelen görüntüleri kaydeden sisteme de NVR yazılım tabanlı kayıt cihazı denir.

DVR Kayıt Cihazları ve Özellikleri

Kompakt bir yapıya sahip olan bu kayıt cihazları kameralardan gelen görüntüyü direk kaydeder. Kayıtların oynatılması sesli kayıt alma ve uzaktan izleme olanakları bulunuyor. Cihazda bulunan kanal sayısına göre kamera takılabiliyor. Bu kanallar dört ve katları şeklindedir. Kanallara takılan kablolarla bağlantı kurularak kamera aktif hale getirilir.


NVR Kayıt Cihazları

Kablo bağlantısı olmadan IP üzerinden gelen kameraların görüntülerini depolayan sistemdir. DVR kayıt cihazının aksine kablolar olmadan bağlantı yapılıyor. Güvenlik kamera sistemi izmir Görüntü dijital ortamda ve dijital olarak kaydediliyor. Maliyeti diğer sisteme göre biraz pahalıdır fakat görüntü kalitesi çok daha net ve iyidir.

Kamera Kaydını Uzaktan İzleme

Kayıt cihazı ile internet ortamına aktarılan görüntü yine internet ortamında izlenebiliyor. Bunun için IP adresine bağlanan kişi oluşturduğu şifre ile giriş yaparak o güvenlik kamera sistemi izmir üzerinde kaç tane kamera varsa hepsine bağlanarak görüntüyü izleyebilir.

 

Blog

İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri artık hayatın her alanında bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşam alanının kö...
Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılm...
Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum
Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları...
Kamera Sistemleri Kablosuz İzmir
Güvenlik endüstrisindeki liderler ve yenilikçiler olarak, hayal gücüne hiçbir şey bırakmayan bir diz...
İzmir Güvenlik Kameraları
İnsanların güvenliğinin sağlanması için gerekli olan farklı sistemler vardır. Günümüzde birçok alanı...
Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi
En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikt...
Güvenlik Kamera Sistemi İzmir
Kamera güvenlik kamera sistemi izmir sistemlerinin en önemli parçasıdır. Bu sistem sayesin...
Güvenlik Kamera Sistemleri İzmir
Güvenlik kamera sistemleri İzmir olarak sizlerin daha güvenli bir yaşam alanı içerisinde olmanı...
Dahua Kamera İzmir
Dahua kamera sistemlerin İzmir ve çevre illere kurumum ve montajını yapan en büyük firmalardan biriy...
Hilook Güvenlik Kamerası Sistemleri İzmir
Hilook güvenlik kamerası Dünya'nın en büyük üreticisi Hikvision markasının üretimi olup kendine ait ...
Neutron Güvenlik Sistemleri
Neutron Güvenlik Kamera Alarm Sistemleri İzmir...
Hikvision Kamera İzmir Özellikleri
Hikvision kamerasının amiral gemisi diye tabir edilen, en çok satılan, en çok tutulan ve en uygun fi...
Hikvision 5MP İzmir Güvenlik Kamera Sistemi
Hikvision 5MP Güvenlik Kamera Sistemi İzmir Montaj Dahil En Uygun Fiyat ve Uygun Ödeme Koşulları İle...
Hikvision 4 Kameralı Set İzmir
Hikvision markası, Çin menşeili olup Güvenlik Kamerası sektöründe Dünya'nın en büyük üreticisi konum...
Ajax Alarm Sistemleri
Ajax Alarm Sistemleri Ukrayna merkezli Avrupa'nın en büyük alarm sistemi tedarikçisidir. 2008 yılınd...
Dünya Devi Hikvision'da Artık Alarm Sistemi Konusunda Sahnede
Dünyanın en büyük güvenlik sistemi üreticisi olan Hikvision artık alarm sistemlerinde de kendi adınd...
Ev Kamera Sistemi
Ev Kamera Sistemi. Güvenlik Kamera Sistemlerini Yaşadığınız Ev, Villa ya da Arsalarınıza Kurdurup Ar...
Kablosuz Alarm Sistemleri
Kablosuz alarm sistemleri cep telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz hatta akıllı ev otomasyonu ola...
Kamera Kayıt Cihazı İzmir
Kamera Kayıt CihazıDVR Kayıt Cihazları Digital Video Recorder, DVR Kayıt Cihazını Uzak Bilgisayar v...
İzmir'de Kamera Sistemleri
Kameraların Hayatımızdaki Önemi, Gördüğünüz Tüm Kameralar Gerçekten Kayıt Alıyorlar, Son ...
Hangi Kamera Modelini Seçmeliyiz Box Bullet Dome ve Speed Dome Kamera Nedir?
Kamera Cinsleri Nelerdir? Box, Bullet, Dome ve Speed Dome Kamera Nedir? IP Kamera Nedir?...