Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi

Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi

En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikte, ev güvenlik teknolojisindeki hızlı gelişmeler, en iyi güvenlik sistemi...

En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikte, ev güvenlik teknolojisindeki hızlı gelişmeler, en iyi güvenlik sistemi sağlayıcılarının her zamankinden daha ileri ürün ve hizmetler sunmasını sağlamıştır.

Temellere Geri Dönüş

Çok uzun zaman önce, ev güvenliğinden en çok umduğunuz şey, kodunuzu yeterince hızlı girmediyseniz, kapı açıldığında bip sesi çıkaran ve bir alarm veren bir sistemdi. Bir avuç dolusu manyetik sensör, duvarlarınızda gömülü kilometrelerce tel ve yalnızca şifreli kodlar sunan bir kontrol paneliniz vardı.

Güvenlik teknolojisinin zirvesi, bir acil durum oluştuğunda telefon hatlarına basit bir sinyal gönderebilen bir sistemdi. Bazı ev güvenlik özellikleri her zaman gerekli olacaktır.

Sensörler, kapı zilleri ve alarmlar hala olmazsa olmaz temel özelliklerdir ve herhangi bir ev güvenlik sisteminin kalbi, uzaktan alarm izleme servisine bağlanabilen bir kontrol panelidir. Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç yıl bize bir ev güvenlik sisteminin yeteneklerini büyük ölçüde artıran bir dizi yenilikçi ve zorlayıcı özellik sağladı.

Kablosuz Teknoloji

Ev güvenliğine fayda sağlayan en büyük gelişmelerden bazıları, güvenilir ve veri açısından zengin kablosuz teknolojideki gelişmelerdir. Akıllı telefonların ve tabletlerin bizi masaya bağlı bilgisayarlardan kurtarmasına izin veren aynı itme, artık sondaj olmadan ev güvenlik kurulumlarına ve telefon hatlarına bağlı olmayan uzaktan izlemeye izin veriyor. Kablosuz sensörler ve kameralar artık o kadar güçlü ve güvenilirdir ki hiçbir büyük güvenlik sağlayıcısı kablosuz bir paketten yoksun değildir.

Sadece kablosuz olan sensörler değil, ev ile merkezi izleme istasyonu arasındaki yaşam hattı bağlantısı. Klasik bir alarm sisteminin en önemli ve savunmasız kısmı telefon hattıydı. Bir davetsiz misafir kabloyu keseceğini bilirse, tüm sistemi işe yaramaz hale getirebilir. GSM teknolojisi ile modern güvenlik sistemleri, sabit hatlarını cep telefonlarıyla veya VoIP ile değiştiren birçok ev sahibine de uyan bir hücresel yedekleme ile güvenlidir.

Kamera Teknolojisi

Benzer şekilde, video ve görüntüleme teknolojisindeki paralel gelişmeler bize web kameralarımızda ve akıllı telefonlarımızda mobil minyatür megapiksel sağladı, ancak aynı zamanda video gözetiminin ev güvenlik sistemi özellikleri arasında oynayabileceği rolü önemli ölçüde artırdı.

Önceki nesil güvenlik kameralarının grenli siyah-beyaz "slayt gösterileri" yerine artık, ev dekorumuza uyum sağlayacak veya tamamen gözden kaybolacak kadar küçük cihazlara yerleştirilmiş canlı, tam renkli HD kamera beslemelerine sahibiz.

Yüksek kapasiteli DVR'ler, gigabaytlarca temel kamera besleme görüntülerini kaydetmemize ve oynatmamıza olanak tanır ve uzaktan kumandalar, tam olarak ne olduğunu görmek için ayrı kameraları kaydırmamıza ve yakınlaştırmamıza olanak tanır. Küçük, göze batmayan tasarımın sizi aldatmasına izin vermeyin. Aslında, yüksek sesli siren ve acil müdahale hizmetlerine hızlı erişim sağlayan küçük bir güvenlik sistemidir.

Ev Otomasyon Teknolojisi

İnovasyonun en büyük alanlarından biri ev otomasyon teknolojisidir. İki yönlü kablosuz iletişimi mobil uygulama geliştirme ile birleştiren ev otomasyon sistemleri, sadece evlerimizde neler olduğunu görmek için değil, aynı zamanda dünyanın herhangi bir yerinden kontrol etmek için benzeri görülmemiş seçenekler sunar.

  1. Sistemimizle ilgili her türlü gerçek zamanlı bilgiyi akıllı telefonlarımızdan izleyebiliyoruz ve hatta bazıları bize güvenlik sistemimizin kameralarından gelen görüntüleri doğrudan cihazlarımızda görme seçeneği sunuyor.
  2. Işıklarınızı açıp kapatmak, termostatınızı ayarlamak, kapıları kilitlemek ve kilidini açmak ve elbette güvenlik sisteminizi devreye almak ve devre dışı bırakmak için aynı uygulamayı kullanabilirsiniz.

Temel Teknolojide Yapılan Güncellemeler

Birçok basit ve temel ev güvenlik özelliği de yükseltildi. Temel kapı ve pencere sensörleri her zamankinden daha doğru ve güvenilirdir ve bir ev güvenlik sistemine entegre edilebilecek daha fazla sensör türü vardır. Bu, bir pencerenin kırılıp kırılmadığını veya birinin kontrol panelinize erişmeye çalıştığını söyleyen kurcalamaya duyarlı sensörleri, sizi yangın ve sel koşullarından haberdar etmek için sıcaklık ve nem sensörlerini ve davetsiz misafir arasındaki farkı anlayabilen, evcil hayvan dostu gelişmiş hareket dedektörlerini içerir ve aile köpeği. Mütevazı duman dedektörü bile son gelişmelerden faydalandı.

Modern Sensörler

Modern sensörler, en gelişmiş iyonizasyon ve fotoelektrik teknolojisine dayanır ve evinizin havasının ayrıntılı ve en güncel analizi için geniş bantlı iki yönlü iletişimden yararlanır. Geçmiş yılların duman dedektörleri en çok ne zaman ekmeğinizin fazla yapıldığını size bildirirken, günümüzün güvenlik sistemleri ısı eşiklerini dahil etmek için sıcaklık sensörlerini ve hava kalitesindeki tehlikeli değişiklikleri uyarmak için karbondioksit sensörlerini kullanabilir. Hırsızlık ve yangına karşı koruma, hala herhangi bir ev güvenlik sisteminin temel amacıdır, ancak artan teknolojik yetenekler kapsamı önemli ölçüde genişletmiştir.

Panik Düğmesi

Giyilebilir panik düğmeleri ile acil müdahale, yaşlılar ve engelliler için tek dokunuş uzaklıkta. Ön kapı kameraları ve uzaktan kumandalı kapı kilitleriyle, temizlikçi temizlik için geldiğinde artık evde olmanıza gerek yoktur. Günümüzün ev güvenlik sistemi özelliklerinin büyüleyici ve yenilikçi olanakları, onları hepimizdeki ileri görüşlü gadget severlere çekici kılıyor.

En son ev güvenlik teknolojisinin neler yapabileceğiyle ilgili olmadığını unutmak kolaydır; bu ürün ve hizmetlerin sevdiklerinizi ve mülkünüzü güvende tutma hedefini en iyi şekilde yerine getirebilmesidir. Yıldız ışığı gece görüşü, fazladan ortam ışığı olmadan 33 fit'e kadar net görüntüler sağlar. Mobil uygulamayı kullanarak kurulumu kolaydır.

Ancak kameranın zaman zaman çok kararlı bir Wi-Fi bağlantısı yoktur. Güvenlik sistemi bulucuyu kullandığınızda, ev güvenlik sisteminizin ne kadar moda olmasını istediğiniz sorulmayacaktır. Bunu, hangi özelliklerin evinizle, hayatınızla ve ihtiyaçlarınızla eşleştiğini bulmak için kullanacaksınız.

Alışverişe başlamadan önce kendinize birkaç soru sorun:

  1. Neyi koruyorum?
  2. Nasıl kurmak istiyorum?
  3. Evim ne kadar büyük?
  4. Ailemin rutini nedir?
  5. Bütçem ne kadar?

Bu soruların yanıtları, ne tür özellikler istediğinizi, en iyi yükleme yöntemini ve ne kadar büyük bir sisteme ihtiyacınız olduğunu size söyleyebilir.

Güvenlik Sistemi Özellikleri

Bir tür ev güvenlik sistemi seçmeden önce kendinize neyi korumak istediğinizi sorun. Küçüklerin veya monitörlerin sızdıran boruları yakalamaları için bir dadı kamerası mı istiyorsunuz? Güvenlik sistemleri davetsiz misafirleri evinizden uzak tutmaktan daha fazlasını yapar. Sizin için doğru ekipman paketi, ödeme planı ve özellikler, sisteminizle ne yapmak istediğinize bağlıdır. Günümüz pazarında, üç ana güvenlik sistemi paketi türü bulunmaktadır: ev otomasyonu, güvenlik ekipmanı ve çevresel izlemededir.

Akıllı Ev Otomasyonu

Akıllı teknoloji, ailenizin programına ve tercihlerine göre ayarlanır. Ev otomasyonu, siz şehir dışındayken ışıkları açık tutabilir veya siz ev dışındayken köpeği gezdirebilir.

Güvenlik Ekipmanı

Hırsız alarmları, cam kırılma dedektörleri ve dış mekan kameraları gibi geleneksel ev güvenlik cihazları, izinsiz giriş, hırsızlık veya vandalizm gibi konulardan endişeleniyorsanız faydalıdır.

Çevresel izleme

Duman alarmları, boru donma dedektörleri ve kaçak dedektörleri gibi ekipmanlar bu kategoriye girer. Özellikle eski evleri olan aileler bu kategorideki cihazları aramalıdır. Çoğu şirketin taşıdığı standart güvenlik sistemi ekipmanlarının bir listesini yaptık.

Güvenlik sağlayıcıları cihazları farklı şekilde gruplama eğilimindedir, bu nedenle ürün paketlerine göz atarken önceliklerinizi aklınızda bulundurmanız önemlidir. Aşağıdaki ekipman ve özellikler hemen hemen her güvenlik şirketinden temin edilebilir.

Blog

İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri artık hayatın her alanında bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşam alanının kö...
Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılm...
Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum
Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları...
Kamera Sistemleri Kablosuz İzmir
Güvenlik endüstrisindeki liderler ve yenilikçiler olarak, hayal gücüne hiçbir şey bırakmayan bir diz...
İzmir Güvenlik Kameraları
İnsanların güvenliğinin sağlanması için gerekli olan farklı sistemler vardır. Günümüzde birçok alanı...
Güvenlik Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi
En iyi güvenlik sistemi özellikleri, evinizi ve sevdiklerinizi en iyi koruyanlardır. Bununla birlikt...
Güvenlik Kamera Sistemi İzmir
Kamera güvenlik kamera sistemi izmir sistemlerinin en önemli parçasıdır. Bu sistem sayesin...
Güvenlik Kamera Sistemleri İzmir
Güvenlik kamera sistemleri İzmir olarak sizlerin daha güvenli bir yaşam alanı içerisinde olmanı...
Dahua Kamera İzmir
Dahua kamera sistemlerin İzmir ve çevre illere kurumum ve montajını yapan en büyük firmalardan biriy...
Hilook Güvenlik Kamerası Sistemleri İzmir
Hilook güvenlik kamerası Dünya'nın en büyük üreticisi Hikvision markasının üretimi olup kendine ait ...
Neutron Güvenlik Sistemleri
Neutron Güvenlik Kamera Alarm Sistemleri İzmir...
Hikvision Kamera İzmir Özellikleri
Hikvision kamerasının amiral gemisi diye tabir edilen, en çok satılan, en çok tutulan ve en uygun fi...
Hikvision 5MP İzmir Güvenlik Kamera Sistemi
Hikvision 5MP Güvenlik Kamera Sistemi İzmir Montaj Dahil En Uygun Fiyat ve Uygun Ödeme Koşulları İle...
Hikvision 4 Kameralı Set İzmir
Hikvision markası, Çin menşeili olup Güvenlik Kamerası sektöründe Dünya'nın en büyük üreticisi konum...
Ajax Alarm Sistemleri
Ajax Alarm Sistemleri Ukrayna merkezli Avrupa'nın en büyük alarm sistemi tedarikçisidir. 2008 yılınd...
Dünya Devi Hikvision'da Artık Alarm Sistemi Konusunda Sahnede
Dünyanın en büyük güvenlik sistemi üreticisi olan Hikvision artık alarm sistemlerinde de kendi adınd...
Ev Kamera Sistemi
Ev Kamera Sistemi. Güvenlik Kamera Sistemlerini Yaşadığınız Ev, Villa ya da Arsalarınıza Kurdurup Ar...
Kablosuz Alarm Sistemleri
Kablosuz alarm sistemleri cep telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz hatta akıllı ev otomasyonu ola...
Kamera Kayıt Cihazı İzmir
Kamera Kayıt CihazıDVR Kayıt Cihazları Digital Video Recorder, DVR Kayıt Cihazını Uzak Bilgisayar v...
İzmir'de Kamera Sistemleri
Kameraların Hayatımızdaki Önemi, Gördüğünüz Tüm Kameralar Gerçekten Kayıt Alıyorlar, Son ...
Hangi Kamera Modelini Seçmeliyiz Box Bullet Dome ve Speed Dome Kamera Nedir?
Kamera Cinsleri Nelerdir? Box, Bullet, Dome ve Speed Dome Kamera Nedir? IP Kamera Nedir?...