Dahua Güvenlik Kameraları

İzmir Dahua Kamera Sistemleri

Dahua sistemleri elektronik güvenlik kamera sistemleri konusunda dünyada üretim yapan en büyük ikinci şirket konumundadır. Firmanın yazılımları ve donanımlarının yüzde yüzü kendisine aittir. Sayısız sertifika ve patente sahip olan marka emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Gelin daha detaylı firma bilgilerine birlikte bakalım.

Zhejiang DAHUA Teknoloji Ltd merkezli kısmen devlete ait halka açık bir şirkettir Binjiang İlçesi , Hangzhou video izleme ürünler ve hizmetleri. Fu Liquan (傅利泉) tarafından kurulmuş ve kontrol edilmiştir.

Dahua Technology, tüm dünyada 18.000'den fazla çalışana sahiptir. Dahua çözümleri, ürünleri ve hizmetleri 180 ülke ve bölgede kullanılmaktadır. Küresel olarak Asya, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika vb .'yi kapsayan 58 yan kuruluşu vardır.

Dahua İzmir Kamera Sistemleri olarak ürün tedariği, montaj  ve devreye alımlarınla profesyonel olarak destek veriyoruz.

Dahua Kamera Sistemleri Ortakları

Dahua Technology, çoğunluğa sahip olup tamamen Fu Liquan ve eşi Chen Ailing tarafından kontrol edilmektedir. 31 Aralık 2020 itibarıyla Fu, en büyük hissedar olarak% 34.18 hisseye sahipken, Chen% 2.38 hisseye sahipti.

2020 yıllık mali raporuna göre Dahua Technology, sırasıyla% 1,05 ve 1,82 oranında Central Huijin Asset Management ve China Galaxy Securities Co., Ltd.'ye ait kısmen devlete aittir . Merkez Huijin Yatırım bir olan kamu iktisadi teşebbüsünün ve iştiraki Çin Yatırım Şirketi , egemen servet fonu buna raporlar Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi

Siber Güvenlik Açıkları

Eylül 2016'ya yılında büyük DDoS saldırı üzerine, bugüne kadar KrebsOnSecurity.com , geri kadar takip edildi botnet . İnternet sağlayıcısı Level 3 Communications'a göre , bu botnet'teki en yaygın virüslü cihazlar Dahua ve Dahua OEM kameralar ve DVR'lerdi. Yaklaşık bir milyon Dahua cihazına BASHLITE kötü amaçlı yazılım bulaştı. Dahua'nın kameralarının çoğundaki bir güvenlik açığı, "herhangi birinin yalnızca çok fazla karakter içeren rastgele bir kullanıcı adı yazarak aygıtların temelindeki Linux işletim sisteminin tam kontrolünü ele geçirmesine" izin verdi. Bu istismar edildi ve cihazlara kötü amaçlı yazılımlar yüklendi ve bu cihazların "hem DDoS saldırılarında hem de fidye yazılımı kullanan gasp kampanyalarında" kullanılmasına izin verdi.

 

Mart 2017'de , bir Fortune 500 şirketi için çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından birçok Dahua kamera ve DVR'nin arka kapısı keşfedildi . Güvenlik açığı, Fortune 500 şirketinin ağındaki kameralarda etkinleştirildi ve veriler şirketin güvenlik duvarı aracılığıyla Çin'e gönderildi. Güvenlik açığı, bir web tarayıcısı kullanarak yetkisiz kişilerin bir cihazın kullanıcı adları ve şifrelerden oluşan veritabanını uzaktan indirmesine ve ardından ona erişim sağlamasına izin verdi.  Dahua, 11 ürünündeki güvenlik açığını gidermek için bir aygıt yazılımı güncellemesi yayınladı. Güvenlik araştırmacıları, güncellenen ürün yazılımının aynı güvenlik açığını içerdiğini, ancak güvenlik açığının kodun farklı bir bölümüne taşındığını keşfettiler. Bu, güvenlik araştırmacıları tarafından kasıtlı bir aldatma olarak nitelendirildi.

 

Mart 2021'de, Federal İletişim Komisyonu , Dahua hizmetlerinin ve ekipmanının "ABD ulusal güvenliği için kabul edilemez bir risk teşkil ettiğini" ilan etti.

 

 

 

Dahua Güvenlik Kameraları

Bu kategoride ürün bulunamadı.