Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri cep telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz hatta akıllı ev otomasyonu olarak da kullanabilirsiniz.

KABLOSUZ ALARM SİSTEMLERİ İZMİR


Kablosuz alarm sistemleri artık cep telefonundan da takip edilebiliyor. Ayrıca birçok diğer yan ekipman olan su baskını ve yangın detektörleri ile uyumlu şekilde çalışabiliyor. Kablosuz alarm sistemleri ile elektrikli ev aletlerinizi de açıp kapatabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Kablosuz Alarm Sistemleri Aynı Zamanda Akıllı Ev Otomasyon Sistemi

Gelişen teknoloji ile birlikte kablosuz alarm sistemlerinizi cep telefonlarınızdan da kontrol edebilirsiniz. Uzaktan alarm sisteminizi kurup çözebilirsiniz. İçerisine bağlanan PGM Modül kartı ile bu sisteme entegre olan diğer elektrikli aletlerinizi kapatıp açabilirsiniz.

Örneğin; PGM Modül kartına çevre aydınlatmanızdan gelen aç kapa düğmesini bağlayıp siz dışarıdayken istediğiniz gibi bu ışıkları aç kapa yapabilirsiniz. Ya da elektronik bir su vananız var ise buradan alacağınız tetik ucu ile evinizin suyunu bir dokunuşla ana vanadan kapatabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu tip bağlantıların kontrollerinde araya mutlaka bir röle konulmalıdır ki gelen yük direkt olarak alarm sisteminizin kartına binmesin. Bu yükü röle üstlensin ve alarm paneliniz sadece tetik gönderme işlemini yerine getirsin.

Kablosuz Alarm Sistemleri İzmir ile ilerleyen teknoloji ile kablolu olanlar kadar sorunsuz çalışmaktadır, bu sistemlere kablolu diğer alarm ekipmanları da eklenebilir. Kablosuz sistemler kablolu sistemler ile de yüzde yüz uyumlu çalışabilir. Alarm sistemleri günümüzde güvenlik sektöründe olmazsa olmazlardandır. Sisteme yangın duman ve su detektörleri ile kapı kontakları eklenebilir.


Kablosuz Alarm Sistemleri


Kablosuz Alarm Sistemleri Gelişmiş Teknolojiler

Kablosuz Alarm sistemleri, alarm sistemi üreticileri gelişmiş teknoloji ile sorunsuz sistemler üretmeye başlamışlardır. Bundan üç dört sene öncesine kadar hayal gibi duran bu sistemler günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız bünyesinde bir çok markanın kablosuz olarak kurulan alarm sistemlerinde hata oranı yok denecek kadar küçüktür. 

Kablosuz alarm sistemleri, kumanda, dedektör ve manyetik kontaklar kablosuz olarak çalışır. Son zamanlarda çıkan kablosuz siren ve tuş takımları da vardır fakat fiyatları yüksek olduğundan biraz daha az tercih edilmektedir.

Dikkat etmemiz gereken en önemli konu alarm panellerinde ya da dedektörlerin üzerinde bateri yani pil durumunu gösteren bir LED göstergesinin olmasıdır. Gösterge olmayan ya da sinyal vermeyen alarm sistemlerini kesinlikle tercih etmeyin, bazı modellerde piller düşük olduğunda tuş takımı üzerinden gösterir. Bir diğer bazı modeller tuş takımı LCD ekran üzerinde bölge numarası ile birlikte gösterir. Sisteminiz alarm takip merkezine bağlı ise uzaktan da takip edilebilir.

Pilleri sürekli olarak kontrol edemezsiniz. Bazı markalarda bu gösterge var iken bazı markalarda yoktur. Bu dedektörlerin üzerindeki piller ortalama kullanım yoğunluğuna, pil kalitesine ve kullanılan alarm sistemi markasına göre iki ile 5 sene arasında çalışmaktadır. Birinin pili azaldığında komple sistemde bulunan tüm pilleri, panel aküsü ve siren aküsü ile birlikte  değiştirmenizi öneririm. Ortalama iki senede bir yapacağınız bu işlemle alarm sisteminizi daha verimli halde kullanabilirsiniz.

Kablolu alarm sistemlerinde ise tek fark, kumanda, dedektör ve manyetik kontaklara kablo çekilmesi ve bölge tanımlamalarıdır. Önümüzdeki üç beş sene içinde kablosuz sistemlerin fiyatları ucuzladıkça kablolu sistemler artık kullanılmayacak duruma gelecektir.  


Alarm Haber Alma Takip Merkezi İzmir


Alarm haber alma takip merkezi İzmir ve tüm Türkiye geneline hizmet vermekteyiz. Alarm sistemlerinde bir diğer konu ise Alarm Haber Alma Merkezleri ve aylık ödemeli sistemlerdir. Biz firma olarak alarm kiralama yöntemini çok önermiyoruz çünkü alarm sistemini satın almanız çok daha uygun fiyata gelecektir. Büyük firmaların ilk başlarda cazip görünen fiyatları ve teklifleri; sizin cebinizden birden toplu bir para çıkmayacağı için uygun görünebilir ama yanılıyorsunuz. Uzun vade de ödeyeceğiniz tutar alarm sisteminin sıfırdan almanın en az on katına karşılık geliyor. İleriye dönük bakıldığında on yılda onbinlerce Türk Lirası havaya boşa atılmış oluyor. Önerimiz alarm sisteminizi kendiniz satın almanız ve sadece alarm takip merkezine abonelik ve takip ücreti ödemeniz olacaktır. Bu aylık ödemelerinizi çok aşağıya çekecek ve sizin istediğiniz şirket ile çalışma hakkınızı özgür kılacaktır.

Alarm izleme merkezlerinin sisteminizi bir sunucu yardımı ile takip eder, burada ekranlarda herhangi bir alarm panelinden hata ya da arıza oluştuğunda direkt olarak görülür ve müşteri anında aranır ya da ilgili birim yönlendirilir. Burada hangisinin önce yapılacağını siz belirliyorsunuz ve seçiyorsunuz.

Alarm takip merkezlerinin gelişmiş sunucu teknolojisi sayesinde tüm bağlı olan alarm panellerini ekran üzerinden takip edebiliyorlar. Size anlık bilgi vermenin dışında tüm bu gelen sinyalleri yapılan işlemleri haftalık ya da aylık raporlar şeklinde sizinle paylaşıyorlar.


Kablosuz Alarm Sistemleri

 

Kablosuz Alarm Sistemleri Telefon Arama Modülü

Kablosuz alarm sisteminizin üzerinde bir telefon girişi ya da telefon araması yapabilmesi için alarm modülü vardır. Bu modüle direkt olarak telefon bağlantınızı yapıp alarm sisteminizi telefon araması yapması için programlayabilirsiniz.

Kablosuz alarm sisteminiz herhangi bir alarm anında sisteme girilmiş olan telefon hattı üzerinden size çağrı gönderecektir. Bu şekilde alarm takip merkezi kullanmadan da sisteminizde sadece alarm anında iletişim halinde bulunabilirsiniz.

Burada koyu renkle yazdığım sadece alarm anında diye belirttiğim nokta çok önemlidir çünkü bu şekilde kullanılan sistemlerde alarm sisteminizde olan herhangi bir arıza, akü seviyesi azalması, elektrik kesilmesi, telefon hattının kesilmesi gibi hayati öneme sahip noktaları uzaktan kendinizin takip etmesi imkansızdır.

Alarm takip merkezlerinin mantığı işte tam olarak da budur. Sisteminizdeki sadece alarm anından değil tüm arızalardan sizi haberdar ediyorlar. Bu yüzden profesyonel bir alarm sistemi için alarm takip merkezleri aboneliğini tercih etmenizi öneriyoruz. Alarm sisteminizi kendiniz satın aldıysanız maksimum aylık 10 dolara bu hizmetten faydalanabilirsiniz.Doruk Elektronik Alarm Haber Alma Takip Merkezi

Doruk Elektronik AHM yani alarm haber alma merkezi aboneliği de aylık 10 dolar gibi çok düşük bir seviyede olup tüm alarm sistemi panelleri ile uyumlu çalışan sunucularımız ve 7/24 işin başında sistemleri kontrol eden personellerimiz sayesinde güvenliğiniz en üst noktada olacaktır. Alarm takip merkezi aboneliğini diğer firmalar gibi aylık olarak size fatura göndermek yerine bir seferlik yıllık alıyoruz. Siz de fatura derdinden kurtuluyorsunuz. Sizlere okumak istemeyeceğiniz onlarca sayfalık sözleşme metinleri imzalatmıyoruz. Taaddüt süremiz iki yıl değil bir yıldır. Taaddüt sona erdiğinde bir cayma bedeli ya da bir ceza söz konusu değildir. Şikayet sitelerinde binlerce şikayet sırf bu cayma bedeli ya da taaddüt iptalleri hakkında yazılmaktadır. Doruk Elektronik hakkında bir adet dahi şikayet bulamazsınız.

 

Alarm Sisteminizi Kiralamayın Satın Alın


Alarm Sistemleri için aylık ödemeli sistemlerde de ürüne para vermezsiniz, daha doğrusu para vermediğinizi sanarsınız, firmalar alarm izleme merkezine sizi abone yaparlar, her ay fatura keserler, alarmı da sözde ücretsiz kurarlar, yalnız bu ödeme işlemi siz bu sistemi kullandığınız sürece devam eder, sürekli ödersiniz. Bu tür sözleşmelerden kaçının lütfen yapmayın, alarm sistemini kendiniz kurdurun, peşin verin parasını yada Doruk Elektronik Güvenlik Sistemleri tüm kredi kartlarına taksitle alarm kurulumları yapmaktadır. Bu şekilde alacağınız bir alarm sistemi size çok daha ucuza gelecektir. Alarm firmalarına ödeyeceğiniz bir yıllık ücret ile siz bu sistemi komple satın alabilirsiniz. 

Blog

Solar Güneş Enerji Sistemli Güvenlik Kamera Sistemleri
Solar güneş enerji sistemli güvenlik kamera sistemleri güneş enerjisi kullanılarak çalışan güve...
Plaka Okumak İçin Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri, bir bölgenin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan kamera cihazlarıdı...
Yat Tekne Güvenlik Kamera Sistemleri Ve Takip İzleme
Yat tekne güvenlik kamera sistemleri ve takip izleme, yat ve teknelerde kullanılmak üzere özel olara...
Network Alt Yapısı Ve Kabinet Çözümleri
Network alt yapısı ve kabinet çözümleri bir ağda kullanılan donanım ve yazılım öğelerinin tasar...
Mavili Konvansiyonel Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri
Mavili konvansiyonel yangın algılama ve alarm sistemleri bir yangın tespit sistemidir. Bu siste...
Mavigard Yangın Paneli
Mavigard yangın paneli Mavigard Paneli, bir yangın tespit ve alarm sistemidir. Bu tip sistemler...
Zayıf Akım Proje Firmaları
Zayıf akım proje firmaları elektrik ve elektronik sistemlerinin tasarım, kurulum ve bakımıyla i...
Masa Saat Tipi Ve Dedektör Görünümlü Gizli Güvenlik Kamera Sistemi
Masa saat tipi ve dedektör görünümlü gizli güvenlik kamera sistemi bir gizli güvenlik kamera si...
Karavan Güvenlik Kamera Ve Takip İzleme Sistemleri
Karavan güvenlik kamera ve takip izleme sistemleri genellikle GPS ve mobil iletişim t...
Kamyon Tır Kamerası Ve Takip Sistemleri
Kamyon tır kamerası ve takip sistemleri çeşitli kamyondaki etkinlikleri gözlemleyebilmek ve kay...
Kablosuz Ağ Network İnternet Sistemleri
Kablosuz ağ network internet sistemleri, internete bağlanmak için kablolara ihtiyaç duyulmayan siste...
İtfaiye Araçları Güvenlik Kamera Sistemleri
İtfaiye araçları güvenlik kamera sistemleri araç içinde ve dışında bulunan kamera sistemleridir...
Ip Koruma Sınıfı Nedir Standartları Nelerdir?
Ip koruma sınıfı nedir standartları nelerdir? IP koruma sınıfı, bir elektrik makinesinin veya e...
HiLook Ürünleri Üreticisi Hikvision
Hikvision, Çin merkezli bir üretici ve çözüm sağlayıcı olan güvenlik kamera sistemleri, güvenlik sis...
Hilook Serisi Güvenlik Kamerası ve Kayıt Cihazları
Hilook serisi güvenlik kamerası ve kayıt cihazları hikvision tarafından geliştirilen güvenlik k...
Hikvision Güvenlik Kamera Sistemleri ve Gelişen Kamera Teknoloji
Hikvision güvenlik kamera sistemleri ve gelişen kamera teknoloji takip (gözetim) çözümleri alan...
Hikvision Grubu Güvenlik Kamera Sistemleri
Hikvision, güvenlik kamera sistemleri alanında lider olan bir şirket. Ürünleri, evlerden b...
Hikvision Dunlop Haikon Güvenlik Kamera Sistemleri
Hikvision Dunlop Haikon Güvenlik Kamera Sistemleri, evlerin ve işyerlerinin güvenliğini artırmak içi...
Hikvision Colorvu Serisi Gece Gündüz Full Renkli Güvenlik Kamera Sistemleri, Güvenlik Kamera Sistemleri, Kamera Sistemleri
Hikvision colorvu serisi gece gündüz full renkli güvenlik kamera sistemleri düşük ışık koşullar...
Güneş Enerji Sistemleri ile Güvenlik Kamera Sistemleri
Güneş enerji sistemleri, güneşten elde edilen enerjiyi kullanarak elektrik üreten sistemlerdir. Güne...
Gizli Güvenlik Kamerası Ve Ses Kayıt Sistemleri
Gizli güvenlik kamerası ve ses kayıt sistemleri bir yerde gizlenmiş bir şekilde yerleştirilmiş ...