Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri cep telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz hatta akıllı ev otomasyonu olarak da kullanabilirsiniz.

KABLOSUZ ALARM SİSTEMLERİ İZMİR


Kablosuz alarm sistemleri artık cep telefonundan da takip edilebiliyor. Ayrıca birçok diğer yan ekipman olan su baskını ve yangın detektörleri ile uyumlu şekilde çalışabiliyor. Kablosuz alarm sistemleri ile elektrikli ev aletlerinizi de açıp kapatabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Kablosuz Alarm Sistemleri Aynı Zamanda Akıllı Ev Otomasyon Sistemi

Gelişen teknoloji ile birlikte kablosuz alarm sistemlerinizi cep telefonlarınızdan da kontrol edebilirsiniz. Uzaktan alarm sisteminizi kurup çözebilirsiniz. İçerisine bağlanan PGM Modül kartı ile bu sisteme entegre olan diğer elektrikli aletlerinizi kapatıp açabilirsiniz.

Örneğin; PGM Modül kartına çevre aydınlatmanızdan gelen aç kapa düğmesini bağlayıp siz dışarıdayken istediğiniz gibi bu ışıkları aç kapa yapabilirsiniz. Ya da elektronik bir su vananız var ise buradan alacağınız tetik ucu ile evinizin suyunu bir dokunuşla ana vanadan kapatabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu tip bağlantıların kontrollerinde araya mutlaka bir röle konulmalıdır ki gelen yük direkt olarak alarm sisteminizin kartına binmesin. Bu yükü röle üstlensin ve alarm paneliniz sadece tetik gönderme işlemini yerine getirsin.

Kablosuz Alarm Sistemleri İzmir ile ilerleyen teknoloji ile kablolu olanlar kadar sorunsuz çalışmaktadır, bu sistemlere kablolu diğer alarm ekipmanları da eklenebilir. Kablosuz sistemler kablolu sistemler ile de yüzde yüz uyumlu çalışabilir. Alarm sistemleri günümüzde güvenlik sektöründe olmazsa olmazlardandır. Sisteme yangın duman ve su detektörleri ile kapı kontakları eklenebilir.


Kablosuz Alarm Sistemleri


Kablosuz Alarm Sistemleri Gelişmiş Teknolojiler

Kablosuz Alarm sistemleri, alarm sistemi üreticileri gelişmiş teknoloji ile sorunsuz sistemler üretmeye başlamışlardır. Bundan üç dört sene öncesine kadar hayal gibi duran bu sistemler günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız bünyesinde bir çok markanın kablosuz olarak kurulan alarm sistemlerinde hata oranı yok denecek kadar küçüktür. 

Kablosuz alarm sistemleri, kumanda, dedektör ve manyetik kontaklar kablosuz olarak çalışır. Son zamanlarda çıkan kablosuz siren ve tuş takımları da vardır fakat fiyatları yüksek olduğundan biraz daha az tercih edilmektedir.

Dikkat etmemiz gereken en önemli konu alarm panellerinde ya da dedektörlerin üzerinde bateri yani pil durumunu gösteren bir LED göstergesinin olmasıdır. Gösterge olmayan ya da sinyal vermeyen alarm sistemlerini kesinlikle tercih etmeyin, bazı modellerde piller düşük olduğunda tuş takımı üzerinden gösterir. Bir diğer bazı modeller tuş takımı LCD ekran üzerinde bölge numarası ile birlikte gösterir. Sisteminiz alarm takip merkezine bağlı ise uzaktan da takip edilebilir.

Pilleri sürekli olarak kontrol edemezsiniz. Bazı markalarda bu gösterge var iken bazı markalarda yoktur. Bu dedektörlerin üzerindeki piller ortalama kullanım yoğunluğuna, pil kalitesine ve kullanılan alarm sistemi markasına göre iki ile 5 sene arasında çalışmaktadır. Birinin pili azaldığında komple sistemde bulunan tüm pilleri, panel aküsü ve siren aküsü ile birlikte  değiştirmenizi öneririm. Ortalama iki senede bir yapacağınız bu işlemle alarm sisteminizi daha verimli halde kullanabilirsiniz.

Kablolu alarm sistemlerinde ise tek fark, kumanda, dedektör ve manyetik kontaklara kablo çekilmesi ve bölge tanımlamalarıdır. Önümüzdeki üç beş sene içinde kablosuz sistemlerin fiyatları ucuzladıkça kablolu sistemler artık kullanılmayacak duruma gelecektir.  


Alarm Haber Alma Takip Merkezi İzmir


Alarm haber alma takip merkezi İzmir ve tüm Türkiye geneline hizmet vermekteyiz. Alarm sistemlerinde bir diğer konu ise Alarm Haber Alma Merkezleri ve aylık ödemeli sistemlerdir. Biz firma olarak alarm kiralama yöntemini çok önermiyoruz çünkü alarm sistemini satın almanız çok daha uygun fiyata gelecektir. Büyük firmaların ilk başlarda cazip görünen fiyatları ve teklifleri; sizin cebinizden birden toplu bir para çıkmayacağı için uygun görünebilir ama yanılıyorsunuz. Uzun vade de ödeyeceğiniz tutar alarm sisteminin sıfırdan almanın en az on katına karşılık geliyor. İleriye dönük bakıldığında on yılda onbinlerce Türk Lirası havaya boşa atılmış oluyor. Önerimiz alarm sisteminizi kendiniz satın almanız ve sadece alarm takip merkezine abonelik ve takip ücreti ödemeniz olacaktır. Bu aylık ödemelerinizi çok aşağıya çekecek ve sizin istediğiniz şirket ile çalışma hakkınızı özgür kılacaktır.

Alarm izleme merkezlerinin sisteminizi bir sunucu yardımı ile takip eder, burada ekranlarda herhangi bir alarm panelinden hata ya da arıza oluştuğunda direkt olarak görülür ve müşteri anında aranır ya da ilgili birim yönlendirilir. Burada hangisinin önce yapılacağını siz belirliyorsunuz ve seçiyorsunuz.

Alarm takip merkezlerinin gelişmiş sunucu teknolojisi sayesinde tüm bağlı olan alarm panellerini ekran üzerinden takip edebiliyorlar. Size anlık bilgi vermenin dışında tüm bu gelen sinyalleri yapılan işlemleri haftalık ya da aylık raporlar şeklinde sizinle paylaşıyorlar.


Kablosuz Alarm Sistemleri

 

Kablosuz Alarm Sistemleri Telefon Arama Modülü

Kablosuz alarm sisteminizin üzerinde bir telefon girişi ya da telefon araması yapabilmesi için alarm modülü vardır. Bu modüle direkt olarak telefon bağlantınızı yapıp alarm sisteminizi telefon araması yapması için programlayabilirsiniz.

Kablosuz alarm sisteminiz herhangi bir alarm anında sisteme girilmiş olan telefon hattı üzerinden size çağrı gönderecektir. Bu şekilde alarm takip merkezi kullanmadan da sisteminizde sadece alarm anında iletişim halinde bulunabilirsiniz.

Burada koyu renkle yazdığım sadece alarm anında diye belirttiğim nokta çok önemlidir çünkü bu şekilde kullanılan sistemlerde alarm sisteminizde olan herhangi bir arıza, akü seviyesi azalması, elektrik kesilmesi, telefon hattının kesilmesi gibi hayati öneme sahip noktaları uzaktan kendinizin takip etmesi imkansızdır.

Alarm takip merkezlerinin mantığı işte tam olarak da budur. Sisteminizdeki sadece alarm anından değil tüm arızalardan sizi haberdar ediyorlar. Bu yüzden profesyonel bir alarm sistemi için alarm takip merkezleri aboneliğini tercih etmenizi öneriyoruz. Alarm sisteminizi kendiniz satın aldıysanız maksimum aylık 10 dolara bu hizmetten faydalanabilirsiniz.Doruk Elektronik Alarm Haber Alma Takip Merkezi

Doruk Elektronik AHM yani alarm haber alma merkezi aboneliği de aylık 10 dolar gibi çok düşük bir seviyede olup tüm alarm sistemi panelleri ile uyumlu çalışan sunucularımız ve 7/24 işin başında sistemleri kontrol eden personellerimiz sayesinde güvenliğiniz en üst noktada olacaktır. Alarm takip merkezi aboneliğini diğer firmalar gibi aylık olarak size fatura göndermek yerine bir seferlik yıllık alıyoruz. Siz de fatura derdinden kurtuluyorsunuz. Sizlere okumak istemeyeceğiniz onlarca sayfalık sözleşme metinleri imzalatmıyoruz. Taaddüt süremiz iki yıl değil bir yıldır. Taaddüt sona erdiğinde bir cayma bedeli ya da bir ceza söz konusu değildir. Şikayet sitelerinde binlerce şikayet sırf bu cayma bedeli ya da taaddüt iptalleri hakkında yazılmaktadır. Doruk Elektronik hakkında bir adet dahi şikayet bulamazsınız.

 

Alarm Sisteminizi Kiralamayın Satın Alın


Alarm Sistemleri için aylık ödemeli sistemlerde de ürüne para vermezsiniz, daha doğrusu para vermediğinizi sanarsınız, firmalar alarm izleme merkezine sizi abone yaparlar, her ay fatura keserler, alarmı da sözde ücretsiz kurarlar, yalnız bu ödeme işlemi siz bu sistemi kullandığınız sürece devam eder, sürekli ödersiniz. Bu tür sözleşmelerden kaçının lütfen yapmayın, alarm sistemini kendiniz kurdurun, peşin verin parasını yada Doruk Elektronik Güvenlik Sistemleri tüm kredi kartlarına taksitle alarm kurulumları yapmaktadır. Bu şekilde alacağınız bir alarm sistemi size çok daha ucuza gelecektir. Alarm firmalarına ödeyeceğiniz bir yıllık ücret ile siz bu sistemi komple satın alabilirsiniz. 

Blog

Dahua Kamera İzmir
Dahua kamera sistemlerin İzmir ve çevre illere kurumum ve montajını yapan en büyük firmalardan biriy...
Hilook Güvenlik Kamerası Sistemleri İzmir
Hilook güvenlik kamerası Dünya'nın en büyük üreticisi Hikvision markasının üretimi olup kendine ait ...
Neutron Güvenlik Sistemleri
Neutron Güvenlik Kamera Alarm Sistemleri İzmir...
Hikvision Kamera İzmir Özellikleri
Hikvision kamerasının amiral gemisi diye tabir edilen, en çok satılan, en çok tutulan ve en uygun fi...
Hikvision 5MP İzmir Güvenlik Kamera Sistemi
Hikvision 5MP Güvenlik Kamera Sistemi İzmir Montaj Dahil En Uygun Fiyat ve Uygun Ödeme Koşulları İle...
Hikvision 4 Kameralı Set İzmir
Hikvision markası, Çin menşeili olup Güvenlik Kamerası sektöründe Dünya'nın en büyük üreticisi konum...
Ajax Alarm Sistemleri
Ajax Alarm Sistemleri Ukrayna merkezli Avrupa'nın en büyük alarm sistemi tedarikçisidir. 2008 yılınd...
Dünya Devi Hikvision'da Artık Alarm Sistemi Konusunda Sahnede
Dünyanın en büyük güvenlik sistemi üreticisi olan Hikvision artık alarm sistemlerinde de kendi adınd...
Ev Kamera Sistemi
Ev Kamera Sistemi. Güvenlik Kamera Sistemlerini Yaşadığınız Ev, Villa ya da Arsalarınıza Kurdurup Ar...
Kablosuz Alarm Sistemleri
Kablosuz alarm sistemleri cep telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz hatta akıllı ev otomasyonu ola...
Kamera Kayıt Cihazı İzmir
Kamera Kayıt CihazıDVR Kayıt Cihazları Digital Video Recorder, DVR Kayıt Cihazını Uzak Bilgisayar v...
İzmir'de Kamera Sistemleri
Kameraların Hayatımızdaki Önemi, Gördüğünüz Tüm Kameralar Gerçekten Kayıt Alıyorlar, Son ...
Hangi Kamera Modelini Seçmeliyiz Box Bullet Dome ve Speed Dome Kamera Nedir?
Kamera Cinsleri Nelerdir? Box, Bullet, Dome ve Speed Dome Kamera Nedir? IP Kamera Nedir?...
AHD Kamera Sistemi İzmir
AHD Kamera Sistemi Nedir? IP Kamera Sistemleri Nelerdir ve En Önemlisi; Bunların Arasındaki Farklar ...
Cctv Kamera Sistemi Periyodik Bakımı
Cctv Kamera Sistemi Periyodik Bakımı Hakkında Bilinmesi ve Yapılması Gerekenler Nelerdir? CCTV Nedir...
Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?
Kamera sistemlerinin çalışma mantığı esasta çok basit görünsede birçok ayrıntıdan oluşmaktadır. Ben ...
IP Kamera Sistemleri
IP kamera sistemi tam olarak; CCTV sistemler ile bilgisayar teknolojilerinin mükemmel uyumu ile birl...
Alarm Sistemleri
Alarm sistemleri, önce kablolu ve kablosuz alarm sistemleri diye ikiye ayrılır, daha sonra hırsız, y...