Kamera Sistemleri Kurulumu İzmir

Kamera Sistemleri Kurulumu İzmir

Evinize, işyerinizi korumak amacıyla bir güvenlik kamerasına ihtiyaç bulunur. Kamera sistemi güvenlik ve caydırma özelliğine sahip olan en önemli güvenlik sistemlerinin başında yer alır. 

Evinize, işyerinizi korumak amacıyla bir güvenlik kamerasına ihtiyaç bulunur. Kamera sistemi güvenlik ve caydırma özelliğine sahip olan en önemli güvenlik sistemlerinin başında yer alır. Güvenlik açısından son derece önemli olan bu kameralar canlı olarak görüntü verdiği gibi daha sonra kullanılmak üzere kayıt yapabilir.

Güvenlik kamerası çeşitleri, kamera sistem çeşitleri bulunur. Güvenlik kamera sistemleri kurulumu İzmir güvenlik sisteminin yapısına göre değişir. Çok sayıda kameradan oluşmaktadır. Oldukça da karmaşık yapılarda olan güvenlik sistemleri bağımsız olarak çalışan tak çalıştır güvenlik kameralarından daha fazla vakit alacaktır. Kameraları yerleştireceğiniz yerleri çok iyi belirlemeniz gerekir.

Kamera Sistemleri Kurulumu İle İlgili Planlama

Kamera sistemleri kurulumu İzmir tekniklerine girmeden önce hazırlık aşamalarını iyice belirlememiz gerekir. Planlama kamera sistemleri kurulumunun daha kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca kamera sistemleri konutunuzun güvenlik gereksinimlerine de uygun olması gerekmektedir. Kişiler güvenlik kamerası almadan önce planlama yapıyorlar bu çok yanlış bir davranıştır.

İhtiyaç durumunuzu belirleyip neye ihtiyacınız var ise ona uygun kamera seçimi yapıp yerini de ona göre belirleyip güvenlik kamerası almanız gerekir. Planlamada ki amaç erişim noktalarının belirlenmesi gerekir. Hangi gereksinimleri karşılayacağını da belirleyip ona göre planlama yapılmasında fayda vardır. Kamera sistemleri kurulum İzmir yapılırken yerinin yani nereye kurulacağı tam anlamıyla belirlenmesi gerekir.

Örneğin, kamera kurulumu daha çok karanlık olan yerlere yapılacak ise gece görüşlü tercih edilmesi daha iyi olacaktır veya kamera ıssız bir yere kurulacaksa kayıt seçeneği harekete duyarlı şekilde olmalıdır. Bu şekilde yapılan kayıtlar daha az yer kaplar. Bu şekilde çalışan kayıt cihazı hareket halinde kayıt yaparken kameranın hareket algılamadığı sürelerde kayıt cihazı kayıt yapmaz. Bu şekilde kayıt cihazı gereksiz bilgilerle dolmadığı gibi istenilen görüntü daha rahat elde edilir.

Kamera Kurulumu

Kamera sistemi kurulumu İzmir yapılırken kamera takılacak yerler belirlenmelidir. Bu belirlenme güvenlik açısından kör nokta kalmayacak şekilde ve kaliteli net bir şekilde görüntü almak için uygun planlama yapılmalıdır. Bu planlama kameraların nereye, ne şekilde ve hangi açılarla kurulacağı belirlenir. Kurulacak kameralar bluetooth veya IP özellikli değilse kabloların geçeceği yerler tespit edilerek iyi bir ölçüm yapılmalıdır. Bu ölçümlere göre tadilat işleri varsa kurulumdan önce tadilat işleri halledilerek kurulum işlerine geçilir.

Kamera Yerlerinin Önemi

Güvenlik önlemlerinde kamera sistemleri kurulumu İzmir kadar kamera kurulumunun nereye yapılacağı da önemlidir. Çünkü kameralar gereksiz yerlerden ziyade güvenlik için en zayıf olarak görünen yerlere kurulmalıdır.

Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Pencere kenarları
 • Ev ve bahçe girişleri
 • Giriş katı ve tüm çevresi
 • Varsa ağaçlık alanlar

Bu yerler özellikle izlenilmeli ve diğer alanlar genel görüş ile kayıt altına alınmalıdır.

Kameraların Aydınlatma Görüntüsü

Kamera sistemleri kurulumu izmir kamera seçimi yapılırken kameraların farklı bir yerden gelen ışık sonucunda görüntü kalitesine dikkat edilmelidir. Bu daha çok mercek parlaması olarak adlandırılan ve karşıdan ışık ile karşılaşınca kameraların sadece beyaz bir görüntü kaydetmesine yol açar. Genel olarak gece saatlerinde gelen aracın farları yol açtığı gibi güneş ışınları da bu soruna yol açabilir.

Kameraların Kolay Erişilemeyeceği Yerlerde Olması

Kameralar görüntü yaparken farklı bir kişi tarafından görüntüye girmeden kameranın kapatılmasını engellemek için kör nokta olayına dikkat edilmelidir. Ayrıca kamera sistemleri kurulumu İzmir yüksek yerlerde kimsenin kolay kolay erişemeyeceği yerlerde olması önemlidir. Bu şekilde kameralara saldırı veya kırılma gibi olaylarla karşılaşma olmayacağı gibi kameralar devre dışı da bırakılamaz.

Kablosuz Bağlantı Gücü Nasıl Kontrol Edilir?

Wi-fi üzerinden kayıt yapan kameralar için kamera sistemleri kurulumu İzmir bulundukları yerlerde ki sinyal gücü sürekli takip edilmelidir. Bu şekilde sinyal gücü düşük olan kameralar görüntüleri ya donuk bir şekilde verir ya da hiç vermez. Bu şekilde kameralar görüntüden öteye gidemeyerek herhangi bir kayıt yapamaz.

Güvenlik Kamerası Kurulumu İpuçları

Güvenlik kurulumu için bazı planlamalara ihtiyaç vardır. Bazı ipuçlarını vermede vardır. Bu ipuçları şunlardır;

 • İlk kamera sistemleri kurulumu İzmir yapmadan önce her şeyin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.
 • Bir güvenlik kamerasını monte etmeden önce ölçümüm doğru yapılıp yapılmadığından iyice emin olmak için iki kez ölçüm yapılmalıdır.
 • Kurulum işlemi boyunca güvenlik görüntülerini ve kamera açısını kontrol etmek gerekir.
 • Kurulum sırasında görüntüyü kontrol etmek için akıllı telefon uygulamaları kullanılabilir.
 • Kameranın en uygun konumda olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bu ipuçlarını yerine getirmenizde fayda vardır.

Kamera Kayıt Cihazı

Güvenlik kameraları aldıkları görüntüyü depolamak veya paylaşmak için kamera kayıt cihazına gönderir. Burada kamera kayıt cihazı bir organizatör göreviyle tüm kameraları ve görüntüleri koordine eder. Kamera kayıt cihazı bu özelliği ile güvenlik sisteminin en önemli parçasıdır. Kamera kayıt sistemi özelliğine göre güvenlik sisteminin durumu ve özelliği belirlenir.


Kamera Kayıt Cihazı Özellikleri

Güvenlik önlemlerinin ve kameraların bir kumandası gibi olan ve kameralardan aldığı görüntüyü karar vericiye ileten bu cihazların özellikleri şunlardır;

 • Kameralardan aldığı görüntüyü anlık olarak kaydeder.
 • İstenilen zaman görüntüyü izletebilmek için kayıt yapma ve online olarak paylaşır.
 • İstenilen zamanda çalışması için otomatik zaman ayarlayıcı ile ayarlama yapılabilir.
 • Kaydedilen görüntüyü parça parça veya fotoğraf çeklinde paylaşabilir.
 • Kayıt cihazlarının yukarıdaki özelliklerden farklı olarak çeşitliliğine göre özelliği bulunur.

Kamera Kayıt Cihazı Çeşitleri

Kamera kayıt cihazları farklı kriterlere göre farklı çeşitleri bulunur. Bunlardan biri de görüntüyü paylaşma açısından çeşitleridir. Bunlardan en önemlileri Dijital kayıt cihazı ve Network bağlantılı cihazlardır. Kayıt cihazı hafızalarına göre ses kayıt özelliğine göre ve kanal sayısına göre de çeşitlilik gösterir. Kayıt cihazlarının seçimi de kamera seçimi gibi ihtiyaca göre belirlenir. Kamera kayıt cihazı ayrıca seçilen kamera sistemleri kurulumu izmir kamera özelliklerine göre de değişebilir.

Network Bağlantılı Cihazlar

Network bağlantısı sayesinde kamera kayıt cihazı internete bağlanarak kayıt ettiği görüntüyü internet üzerinden online bir şekilde paydaşlarıyla paylaşır. Bu sayede tüm paydaşlar istedikleri an istedikleri şekilde internet üzerinden istedikleri görüntüye anın da ulaşabilirler. Bunlara örnek olarak kreşlerde velilere verilen IP adresi ve şifre verilebilir. Veliler internete aktarılan anlık görüntüleri IP adresinden ve verilen şifre sayesinde an ve an kontrol edebilir. Eski kapalı devre kayıt cihazlarının aksine görüntü paylaşımı açısından şeffaf bir yapıya sahiptir.

Kanal Sayısına Göre Kamera Kayıt Cihazları

Kamera kayıt cihazları seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken hususta kamera sayısının belirlenmesidir. Kamera sayısı belirlendikten sonra kamera sayısına göre kayıt cihazı arayışına başlanır. Kamera kayıt cihazında aranması gereken ilk özellik ihtiyaca göre kamera sayısına göre kanal sayısıdır. Bu cihazlar genellikle iki, dört, sekiz, on altı ve otuz iki kanallı olurlar. Her kanal bir kameranın kaydını oluşturabilir.

Kamera yani kanal sayısı arttıkça hafızasının da artması gerekir. Bu şekilde daha sağlıklı görüntü elde edilebilir. Bu kanal kayıt cihazlarının bazı özellikleri vardır. Bu cihazlar anlık görüntü yapabilir ve istenilen saatlerde çalışabilir. Bu cihazlarda USB ve DVD yazı bağlantıları bulunmaktadır.

 

Blog

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi Nedir?
Akıllı ev sistemi teknolojinin evin içine yansımasıdır.Yeni nesil ev olarak tanımlanan akıllı evleri...
Personel Devam Kontrol Sistemi Nedir?
Personel Devam Kontrol Sistemi, işverenlerin çalışan faaliyetlerini farklı gözetim yöntemleriyle ara...
Güvenlik Kamera Sistemi Görüntüleri Karanlık Gösteriyor
Güvenlik kamera sistemleri bazı durumlarda görüntüleri karanlık gösterebilir. Bunun birden fazla ned...
Kamera Sistemleri Nedir İzmir
Kamera sistemleri günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Fakat insanların kafalarında bazı sorular bulunm...
Kamera Sistemleri Kurulumu İzmir
Evinize, işyerinizi korumak amacıyla bir güvenlik kamerasına ihtiyaç bulunur. Kamera sistemi güvenli...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlikli bir binada hırsızlık olayları ve benzeri olaylar minimum seviyede meydana gelir. Bütün me...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Kameranın icadı ile güvenlik dünyası büyük bir atılım gerçekleştirdi. Sensörlü ve alarmlı sistemleri...
Kamera Sistemleri Fiyatları İzmir
Güvenlik kamera sistemleri fiyatları İzmir hakkında firmamız sizlere bu yazıda detaylı bil...
İzmir Kamera Güvenlik Sistemleri
Yaşamda birçok alanda çevresel birtakım tehditlerden sakınabilmek ve onlara karşı kısa sürelerde müd...
İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri Firmaları
Güvenliğin her mekan için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu günümüzde güvenliğin ana maddesi kameralard...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik konusunun en önemli konulardan biri haline geldiği günümüz şartlarında İzmir Çankaya k...
Güvenlik Sistemleri Firmaları İzmir
Teknolojik çalışmaların gelişmesi en çok da güvenlik sistemlerinin koruma kalkanlarının ilerlemesine...
Dunlop Kamera İzmir
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve güvenliğimizi sağlayan bi...
Güvenlik Kamerası İzmir
Kameralar günümüz zamanı içerisinde en sık tercih edilen araçlardan biri olması ile bilinir. Kameral...
Güvenlik Kamerası İzmir
Güvenlik kamerası İzmir hakkında size sayfamız yardım ile detaylı bilgiler sunulacaktır. Bu bil...
Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyat Listesi
Güvenlik kameraları teknolojinin gelişmesi ile beraber insanlara birçok seçeneklerle hizmet veriyor....
Eve Kamera Sistemi Kurma Maliyeti
Güvenlik hizmetleri evler için ekstra konfor olarak görülse de alınan evler kadar önemli bir yere sa...
Bornova Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri konusunda kendini geliştiren Bornova kamera sistemleri müşteril...
İzmir Çankaya Kamera Sistemleri
Güvenlik kamera sistemleri artık hayatın her alanında bir ihtiyaç halini almıştır. Yaşam alanının kö...
Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
En iyi gece görüşlü güvenlik kameraları ve sistemleri söz konusu olduğunda, tüm cihazlar eşit yapılm...
Eve Kamera Sistemi Kurmak İstiyorum
Profesyonellerle çalışarak görüntülü olan kapı zilleri taktırmakta kolay, böylece elektrik kabloları...