Alarm Sistemleri 

Alarm Sistemleri günümüzde artık güvenlik denilince akla gelen, alınacak önlemlerin ilk sırasında yer almaktadır. Hırsız Alarm Sistemleri Kablolu ve Kablosuz olarak kurulabilmektedir. Alarm sistemleri alarm takip merkezince 7/24 takip edilebilmektedir. Alarm sistemleri ile ilgili dünyada bulunan en iyi markaların ana tedarikçilerinden biriyiz. Sistemlerde kullanılan tüm ekipmanlar ve yan ürünler tarafımızca satılmakta ve montajları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra mevcuttaki alarm sistemleriniz için de teknik destek servisi vermekteyiz.

İzmir Alarm Sistemleri

İzmir alarm sistemleri denildiğinde akla gelen ilk firmalardanız. Alarm Sistemleri konusunda 2008 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Kendimize özel alarm takip merkezimiz ve sistmeleri 7/24 takip eden personellerimiz de vardır. Alarm anında İçişleri Bakanlığından İzinli,  doğrudan kolluk güçleri ile iletişimimiz olduğundan en hızlı şekilde aksiyon almaktayız. Sistemin takip merkezimiz ile iletişimi bağlantı tipine göre değişkenlik göstermektedir. Tüm sistemlerde bu aynı şekilde çalışır. Normal telefon hattından ortalama 15-20 saniye arasında sinyaller düşer ve gerekli işlemler yapılırken, GPRS modüllü sistemler de bu süre 3 saniyeyi aşmamaktadır. Aynı şekilde TCP IP Modülleri de ortalama 3 saniye de bir alarm takip merkezimiz ile haberleşirler. Alarm takip merkezinden yalnız alarm sinyalleri kontrol edilmemektedir. Bunun yanında sisteminizin enerji hattı kesildiğinde de tarafınıza anında bilgi verilmektedir. Akü seviyeniz azaldığında ya da telefon ve internet hattınız kesildiğinde de aynı durum söz konusu, sisteminizdeki tüm aksaklıklar 7/24 alarm takip merkezimiz tarafından takip edilmektedir. Ayrıca alarm takip merkezini iş yerinizin açılış kapanış saatlerinin kontrolleri ve kimin açıp kimin kapattığının kontrelleri için de kullanabilirsiniz. Örneğin iş yeriniz 09:00 da açılması gerekiyor ve 18:00 da kapanması gerekiyorsa ve bu saatler 5 dakika geciktiyse tarafınıza hemen rapor edilir. Tüm bu raporlamaları haftalık ya da aylık olarak PDF dökümanı halinde size mail olarak da gönderilebilir. 

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri denilince çok büyük bir yanlış anlaşılma söz konusudur. Kablosuz alarm sistemlerinde yanlış anlaşılan nokta; müşterilerimizin tüm sistemi kablosuz olarak hayal etmeleridir oysa ki kablosuz alarm sistemlerinde sadece detektör ve manyetik kontaklar kablosuzdur. Ana merkeze girilen telefon hattı ve enerji hattı kablolu olmak zorundadır. Bunun yanında siren de kablolu olmak zorundadır. Gelişen teknoloji ile birlikte siren ve tuş takımlarının artık kablosuz modelleri çıktı fakat fiyatları oldukça yüksek olduğundan çok fazla tercih edilmiyor. 

 

Alarm Sistemleri