Güvenlik Kamerası İzmir

Güvenlik Kamerası,IP Güvenlik kameraları, Hibrit kameralar ve daha fazla kamera çeşitleri için 0232 234 50 05 arayabilirisiniz.

Güvenlik Kamerası İzmir 

                Güvenlik Kamerası network çözümler özel proje ürünleri ücretsiz keşif için 7/24 destek imkanı.

Güvenlik kamerası konusu oldukça geniş bir yelpazeye sahip çok geniş çaplı bir konudur. Genel olarak bahsetmek gerekirse; her üründe olduğu gibi güvenlik kamerasında da çeşitler vardır, çeşitli modellerdeki her tip kameranın özellikleri birbirinden farklıdır. Kullanım amaçları ve alanları da farklıdır. Sizin kameradan beklediğinizin ne olduğu burada çok önemlidir. Örneğin; ofisiniz var, sdece personel takibi için kullanacaksanız; standart tipli dome kamera kullanmalısınız. Ofisteki personelin bilgisayar ekranlarını okumak isterseniz ise speed dome kamera yada büyük lensli ve en az 4mp ip kamera kullanmalısınız. Sitenizin genel görüntüsünü ve dışarıdan gelecek olası tehditleri ve kötü amaçlı kişileri yakalamak isterseniz en az 2mp çözünürlükte bullet kamera kullanmalısınız. Derseniz ki ben siteme giren araçların plakalarını da okumak istiyorum, o zaman gene yüksek çözünürlüklü bir bullet kamera fakat lensi büyük olmalıdır ayrıca kameranın konumu plaka okumada en önemli etkendir ki karşıdan dik açıda ve alçaktan bakmalıdır. Yada büyük bir iş yeriniz var giren kişilerin vücutlarındaki enfeksiyondan kaynaklı ateş yükselmelerini ölçmek istiyorsunuz o zamanda ip termal kamera sistemi satın almalısınız.

Güvenlik Kamerası satın alırken kameraların özellikleri ne olmalı?

Güvenlik Kamerası alırken öncelikle kullanılacak alana ve ihtiyaca göre, minimum fiyat,  maksimum  fayda ilkesine göre hareket edip en doğru ürünü seçmek için, mutlaka işin ehli kimselere danışıp bilgi almanızı öneririz. Güvenlik Kamerası kurdururken kameraların açıları, geçe görüş özellikleri, OSD menüleri, lens ve SENSÖR çeşitlerine dikkat etmek gerekir. Yukarıda da belirttiğim gibi öncelikle neye ihtiyaç varsa belirlenmelidir.

Örneğin esnafsınız ve bir dükkânınız var ise; kamera sistemi alırken öncelikle dükkânın içini, kapı önlerini, kasayı ve personellerinizi izlemek istiyorsunuz. İzmir Kamera sistemi olarak Öncelikle iç kısımlarda gece görüşlü ve geniş açılı kamera sistemi kurdurmalısınız ki; geniş açılı kamera sistemi kurdurmanız sizin maliyetinizi düşürecektir çünkü iki kamera koyacağınız yerde tek kamera ile geniş açı sayesinde ihtiyacınız giderilecektir. Geniş açılı kamera seçerken önemli olan lensin küçük olmasıdır. Lens ne kadar küçükse açınız o kadar geniş olacaktır.

Size önerimiz, ne az 2MP çözünürlükte, 3.66mm ya da 4mm lensli gece görüşlü bir kameralardır, hem uygun fiyatlı, hem geniş açılı, hem de gece görüşlü olacağından işinizi fazlasıyla görecektir. Burada dikkat etmeniz kamera ve diğer ekipmanların markalarıdır. Dünyanın en büyük üreticisi olan Hikvision ve ikinci en büyük üreticisi olan Dahua markasını öneriyoruz.

Doruk Elektronik olarak sizlere önerimiz; Kasaya koymanız gereken kamera dar açılı olmalı, sadece parayı, alışverişi ve müşteriyi görmelidir. Dar açı için 6mm lens kullanmanızı öneririz. Lensin çapı, açı ile ters orantılıdır, yani lens çapı büyüdükçe açı daralacaktır. Eğer kasa etrafında çok ışık ve yansıma var ise de gece görüşlü değil, BOX kamera kullanmalısınız çünkü fazla ışık olan ortamlarda gece görüşlü kameralardan verim alamazsınız. Mutlaka gece görüşlü kamera kullanmak isterseniz de WDR özelliği olan kameraları tercih etmelisiniz.

Doruk Elektronik Kamera ve Alarm Sistemleri olarak size önerilerimizden biri de;  uzaktan izlemeyi destekleyen kamera sistemi kurdurmalısınız ki, gözünüz her saniye iş yerinizde olsun. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kayıt cihazının kaydettiği çözünürlük kadar, yayın yaptığı görüntü çözünürlüğü de önemlidir. D1 çözünürlükte kayıt yapan bir DVR kayıt cihazı cif formatında görüntü yolluyor ise uzaktan bağlandığınızda görüntü kalitesiz ve köşeli kareler şeklinde olacaktır. Bu yüzden DVR kayıt cihazı seçerken markasız ucuz cihazlar tercih etmemenizi öneririz. Şuandaki dünya standardı minumum 2MP kameralardır ve uzak gönderimde kaydettiği gibi 2MP çözünürlüğe sahiptir. Fakat uzaktan izlerken kamera sisteminin kurulu olduğu yerdeki internet alt yapısı yetersiz ise yeni nesil cihazlar bunu otomatik olarak algılar ve size düşük çözünürlük gönderir. Eğer izlerken alttan ana görüntüyü seçerseniz gene tam kayıt kalitesini izlettirir.

Kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Her zaman yardımcı olmak isteriz. Firmamızdan satın alacağınız tüm ürünler iki yıl bire bir değişimli olup hiçbir vade farkı ödemeden tüm kredi kartlarına taksitli olarak satın alabilirsiniz.

                                                                                                                                                                     

Güvenlik kamera sistemleri konusunda bilinmesi gereken ne var ise elimizden geldiğince sizler için derledik topladık.

Kamera Sistemi İzmir

Ailemiz, iş yerimiz ya da korumak ve takip etmek istediğiniz ne var ise bizler için çok değerlidir. Bu değerleri dışarıdan gelebilecek istenmeyen davranışlara karşı korumak için alınması gereken bir dizi önlemler hep olmuştur. Günümüz de artık önlemlerde elektronik ve dijital hale dönüşmüştür. Elektronik olarak kamera ya da alarm sistemleri bu konuda ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaktadır.

Alarm ve Kamera sisteminin avantajları nelerdir?

Güvenlik Kamera Sistemi sayesinde değerlerinizi izleyebilir, kayıt altına alabilir onları dışarıdan gelebilecek olumsuz etkilerden koruyabilirsiniz. Kamera ve alarm sistemleri bu gibi durumların önüne geçebilmek için varlar. Kamera sisteminin görüntü kayıtlarını istediğiniz şekilde yedekleyebilirsiniz. İster üzerindeki hard diske isterseniz de uzaktaki bir sunucuya yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Alarm sistemini ise direkt olarak alarm takip merkezimize bağlayabilir, olası bir alarm anında otomatik olarak direkt polis ya da itfaiye yönlendirebiliriz. Alarm sistemi bu haberleşmeyi telefon ya da GSM operatörleri üzerinden yapabilir. Ayrıca son zamanlarda IP modül ile internet üzerinden de haberleşme sağlanabilmektedir.

Kamera sistemini de uzaktan kontrol etmek için, montajın yapıldığı yerde mutlaka internet hattının olması gerekmektedir. İnternet alt yapısı olmayan bölgelerde ise 4G modemler ile aynı işlemi yapabiliriz. Bu modemlere cep telefonları operatörlerinden aldığımız kartı takıp sisteme gerekli olan internet hattını verebiliyoruz.

Güvenlik kamerasında marka önemli midir?

Marka her malda olduğu gibi kamera sistemlerinde de çok önemlidir. Piyasada satılan onlarca marka var, esasında bunlar marka değil markacık, merdiven altı fason üretimler bir çoğu ama bize marka diye satmaya çalışılıyor. Öncelikle marka nasıl olur onu ele alalım. Marka isim tescili ve marka patenti olan, kendi yazılımını yazan, kendi ürünleri için teknoloji üreten bir araştırma geliştirme ekibi olan ve kendi teknolojisini üretebilen firmalardır. Bunlar kamera sektöründe on taneyi geçmezler, ufak bir ayrıntı vereyim. Hiçbir marka AHD teknolojisini ve XMEYE tarzı açık kodla herkesin kullanabileceği cihazları üretmezler kullanmazlar.

Kayıt Sisteminin Önemi ve Geçmişe Dönük Kamera Kayıtları?

Kayıt süresi kamera sayısı,, çözünürlüğü, hard disk boyutu ve kayıt sıkıştırma teknolojisi ile ilgilidir. Sıkıştırma teknolojileri H264, H264+, H265 ve H265+ olarak sıralanmaktadır. En son belirttiğimiz H265+ diskte en az yer kaplayan görüntü sıkıştırma formatıdır.

Güvenlik Kamera Sistemi mi yoksa Çançinçon mu Almak İstiyorsunuz?

Satış sitelerinde üçlü set şu para, beşli set şu para gibi onlarca ilan görebilirsiniz. Birincisi bunların hiç biri markalı ürün değildir. Çin’den parça parça ithal edilip burada toplanıp birleştirilen fason ürünlerdir. Bu ürünler endüstriyel işlemci ve ekipmanlar kullanmazlar. Ucuza maliyet etmek için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Kullanılan lens ve kamera çözünürlükleri vasattan daha vasattır. Lütfen itibar etmeyin.

Güvenlik Kamera Sistemleri teknolojilerinde hangisini seçmeliyim IP Kamera mı yoksa HD-TVI mi?

Son teknoloji olan IP sistemleri tercih etmenizi öneririz. IP Kamera sistemleri diğer olan tüm kameralara göre daha net ve daha keskin çizgiler verirler. Ayrıca görüntü çözünürlüğü de diğer tüm kameralara göre daha yüksek ve daha nettir.

Analog HD AHD Kamera Sistemi görüntü çözünürlüğü yeterli midir?

Adı üzerinde Analog kameranın dijitalleştirilmiş hali olan bu teknoloji ucuz ama kalite olarak diğer tüm sistemlerin altındadır. Bizim önerimiz HD-TVI, HD-CVI ya da IP kamera sistemlerini tercih etmenizdir.

Dünyanın En Büyük Kamera Sistemi Üreticisi Kimdir?

En büyüğü ve en kalitelisi kesinlikle Hikvision markasıdır. Daha sonra ikinci olarak Dahua gelir ve 3. Olarak da Honeywell gelmektedir. Hikvision ve Dahua Çin Menşeili bu işin hakkını veren en iyi ilk iki markadır. Honeywell ise Amerika menşeilidir.

Diğer Kamera Sistemi Üreticileri kimlerdir?

Sony, Samsung, LG, Tiandy, Uniview gibi markalar vardır. Bunlar da kaliteli markalardır. Fakat fiyat olarak diğer markalar ile rekabet edemezken kalite olarak en az diğerleri kadar iyilerdir. Bu markalar genellikle proje ürünleri üretirler.

Güvenlik Kamerası Teknik Özellikleri Nelerdir?

Piyasada satılan kaliteli güvenlik kameraları bir çok özellikle birlikte satılır. Kullanım kılavuzunda WDR,  Auto Tracking, Dark Fighter gibi özellikler yer alır. Peki bu özellikler nelerdir kısaca bahsedelim. WDR özelliği kameranın ışık algılama sensörlerine ters ışık geldiğinde ekrandaki görüntünün siyah kalmaması için çalışır. Bu özellik sayesinde karanlık bir yerden aydınlık noktaya bakan kameranız mümkün mertebe en olası görüntü kararmalarını en düşük seviyeye çeker. Auro Tracking ise otomatik takip özelliği denebilir, bu özellik ile kameranıza akıllı analizler ve takipler yapabilirsiniz. Görüntü video analizi sayesinde filtreli gelişmiş taramalar yapabilirsiniz. Dark Fighter da adı üzerinde Türkçesi Karanlık Savaşçı olarak çevrilebilir. Bu özellik gece ışıksız ortamlarda en net görüntüyü veren starligh özelliğinin bir alt modelidir.

Spesifik Kamera Özellikleri Nerelerde Kullanılır?

Havalimanlarının girişinde kullanılır, burada yüz akıllı analiz ve yapay zeka sayesinde kişilerin yüz taramalarını yapabilir, istediklerinizi filtreleyebilir ve ayırabilir. İstediğiniz ya da seçtiğiniz profildeki insan yüzlerini size ekranda ayrı bir şekilde gösterir ve resimlerini çeker. Örneğin siyah saçlı, güneş gözlüklü bir profil için ayarladığınızda ekranda bu tanıma uyan herkesin yüzünü kırmızı çizerek ve alarm vererek gösterebilir. Bu da kolluk güçleri ve havalimanı güvenliğinde oldukça önemli bir noktadır.

Termal Kameralar sayesinde vücudunda enfeksiyon olduğundan dolayı ateşi normal derece olan 36.5 dereceden yukarıda olanları direkt olarak ekranda seçer, ayırır ve size uyarı verir. Bu sayede diğer yolcuların da hastalanma riskini en düşük seviyeye çekmiş olursunuz. Son zamanlarda Korona virüsü yüzünden bu uygulamanın değeri daha çok anlaşılmıştır ve yoğun olarak kullanılmaya başlanılmıştır.

Speed Dome PTZ Kameraların Kullanım Alanları

Hareketli, kendi etrafında dönebilen ve 32 kata kadar zoom yani yakınlaştırma yapabilen bu kameralar 200 metre kadar da gece görüş mesafesi sunmaktadır. Zifiri karanlıkta 200 metre uzaklıktaki nesneyi 6 metre yakınınızda ve aydınlık olarak görebilmenizi sağlar. AVM gibi kalabalık ya da takip gerektiren askeri alanların güvenliğinde kullanılır. Ünlü ve kalabalık meydanların tamamında vardır. Burada olan gösterilerde insanların takibi ve diğer insanları korumak için kullanılır.

Varifocal Lens Özellikli Güvenlik Kamerası

Kameraların çoğunda lensler sabit olarak 2.88mm, 3.66mm ya da 6mm olarak gelir. Varifocal lensler ayarlanabilir lenslerdir. Sabit lenslerin aksine istediğiniz lens çağında kullanabilirsiniz, bu da size kamera açısı seçmenizde sabit lens arayışından kurtarır. Önceden kasa üzerine konulan kameralarda 6mm lens yada daha fazlasın ihtiyaç duyardık eğer lens kurtarmaz ise kamerayı yakın mesafeye indirirdik. Varifocal lens sayesinde artık bu sorunların hiç biri ile uğraşmazsınız, uzaklık ve mesafeye göre elle ayarlanabilen lens sayesinde istediğimiz görüntü yakınlığını ayarlayabiliriz. Son günlerde çıkan ekstra bir özellik daha var… Onu da aşağıda yazıyorum.

Motorize Lens Güvenlik Kamerası

Bu kameralar aynı üst satırlarda anlattığımız gibi lens ayarını istediğimiz gibi değiştirebildiğimiz kameralardır. Bunun varifocal kameralardan ayıran özellik ise, lens ayarının manuel değil bilgisayar ya da NVR cihazlarından uzaktan yazılım ile yapılmasıdır. Bu özellik çıkmadan önce mutlaka kameranın dibine çıkıp üzerindeki düğmelerden ayar yapılırdı. Bu özellik sayesinde artık merdivenle kamera dibine çıkıp ayar yapma derdinden kurtuluyoruz.

Plaka Okuma Kamerası

Esasında teorik olarak tüm kameralar plaka okur düşük çözünürlüklüler haricinde fakat kameranın plakayı okuyabilmesi için odaklanması yani focus yapabilmesi gerekmektedir. Ayrıca kameranın gece görüşünün çok kaliteli olması gerekmektedir çünkü plakalar fosforlu olduğundan gece görüşü ters etki yapar ve ekranda bembeyaz bir görüntü çıkar. Kendi gözünüz gibi düşünün karşınızda bir tabela var kocaman satılık yazıyor ama altındaki telefon numarası küçük, biz hemen refleks olarak numaraya daha dikkatli bakarız ve ilk başta göremediğimiz o numarayı görebiliriz. Bunu gözümüzün odaklanması sayesinde yapabiliriz. Kameralarda aynı bu şekilde çalışır, odaklanması için motorize lense ihtiyaç duyarlar ya da çok yüksek çözünürlüğe, bunun yanında kamerayı koyduğumuz nokta da en az bu diğer iki özellik kadar önemlidir. Yukarı ve çapraz uzak mesafeden bakan bir kameradan da plaka okumak oldukça zordur. Tüm bunların yanında ayrıca kameranın da FPS ayarı yüksek olmalıdır. Yoksa hareketli araçların plakalarını okuyamaz. FPS demek resim kare hızı ölçü birimi anlamına gelir. FPS ne kadar yüksek ise görüntüdeki resim sayısı o kadar çoktur ki bu da bulanmaların önüne geçerek hareket anındaki nesnelerin daha iyi görüntü vermesine yarar sağlar.

Kamera Çözünürlüğü Aydınlatma İhlal Algılama Yöntem Yazılım Otomatk Plaka Okuma Web Sunucu Protokol Raporlama Alarm Yönetm Uzaktan Güvenl İletşm ve Ayar Yapma Entegrasyon Trafik İstatstkler Yazdırma Fonksyonu Genel Özellikler Bağlantı Arayüzü Çalışma Voltaj Aralığı Güç Gereksnm Çalışma Sıcaklığı Nem Ölçüler GxDxY Koruma Sınıfı 1.3/3/5/6/11/16 MP 750nm, 800nm, 850nm Alan Tespt Mevcut Mevcut. IOS ve Androd uyumlu IPv4, IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UPnP, RTSP/RTP/RTCP, IGMP, SMTP, FTP, DHCP, NTP, DNS, DDNS, PPPoE, CoS, QoS, SNMP, 802.1X vb. Gelştrleblr Raporlama Arayüzü Mevcut Mevcut 3.part sstemlerle ve yazılımlarla kolay entegrasyon Otomatk saatlk, günlük, aylık statstkler çıkartma Otomatk Ceza Tutanağı ve Otomatk bletleme USB, Ethernet, RS-232 110-260 VAC Konfigürasyonagöre değşeblr. (-25)°C ~ +60°C (İklmlendrme donanımları le yleştrleblr.) 95% Konfigürasyona göre değşeblr. IP66

 Latn alfabes bulunan tüm plakaların yüksek doğrulukla okunması
• Farklı ortam koşullarında mnmum %96 doğruluk oranı (TRplakaları)
• Kare plaka tanıma özellğ
• Arapça plaka tanıma özellğ
• Manuel plaka okuma
• Farklı renk ve zemnde plakaları okuma
• 180 km/h hızla gden araç plakası tanıma
• IP ve Analog özellkte farklı tpte kameralarla çalışma
• Polnet Sorgulama ve Alarm
• Karalste(Black Lst) oluşturma
• Yerel plaka arşvleme
• O/D Matrx
• Marka ve Renk tanıma
• Araç Sınıandırma
• Yabancı Ülke Plaka Tanıma

Kullanım Alanları

• Kent Güvenlk ve Yönetm Sstemler
• Trafik Yönetm Sstemler
• Bna Yönetm Sstemler
• Otopark Yönetm Sstemler
• Park İhlal Tespt Sstemler
• Kırmızı Işık Şhlal Tespt Sstemler
• Hız İhlal Tespt Sstemler
• Mobl Plaka Tanıma Sstemler

Güvenlik Kamerası konusunda, yüzlerce referansa sahip olan bir firmamız, siz değerli müşterilerimize talep ettiğiniz sistemleri ayağınıza getirir ve önce DEMO şeklinde kurup gösterir. Siz ürünü kâğıt üzerinde değil, bire bir ürünleri  görüp,  beğenip test ettikten sonra alırsınız. Bu sunum ve keşif tamamen ücretsizdir.