Sarnıç Kamera Sistemi

                                                                                        

Sarnıç güvenlik kamerası, olarak sektörde on yılı aşkın süredir hizmet veren bir firmayız. Kaliteli ve geniş ürün yelpazesi, konusunda uzman teknik servis ve profesyonel satış ekibi ile haftanın yedi günü hizmet vermekteyiz.

İzmir bölgesinde güvenlik kamerası denince akla gelen ilk firmalardanız, Google aramalarında en hit firmaların başında geliyoruz, kaliteden ödün vermeyen ve kalitesiz ürün satmamayı kendine ilke edinen Doruk Elektronik Kamera Alarm Güvenlik Sistemleri olarak müşteri memnuniyeti en hassas olduğumuz konulardandır. Tüm kurulumlarımıza hem işçilik hem de montaj iki yıl garanti veriyoruz. Garantiyi sözlü değil yazılı olarak karşılıklı sözleşme ve imzaya dayalı veriyoruz. Bizler her yaptığımız işin altına imzamızı atıyoruz. Kurulumunu yaptığımız sisteme, ürünün kendi hata ve ayıplarının dışında, kullanıcı hataları, fazla akım gelmesi ve sisteme garanti dışı müdahale edilmesi durumunda garanti sözleşmemizi tek taraflı sonlandırıyoruz. 

Sarnıç Güvenlik kamerası, son zamanlarda güvenlik ve izleme amaçlı bir çok yerde kullanılan ve neredeyse zorunlu olan, olmazsa olmaz sistemlerdir.

Sarnıç Güvenlik kamera çeşitleri nelerdir?

izmir Güvenlik kameraları; analog ve ip kamera olmak üzere ikiye ayrılır. Ip kamera sistemleri isminden de anlaşılacağı gibi ip sistemiyle çalışır. Analog sistemler düz sinyal gönderen sistemlerdir.

Sarnıç Güvenlik kamerası seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?  

Güvenlik kamerası alırken özellikle çipine dikkat etmeliyiz. Piyasada kum gibi güvenlik kamerası var, 50 liraya da 2000 liraya da güvenlik kamerası var. Birincisi teknolojide para yalan söylemez fakat çok para veripte gereksiz yere en iyini almanın manası da yoktur. Amacımız en uygun fiyata en iyi , en çok işimizi gören sistemi almaktır.En uygunu almaya çalışırken kalitesiz markasız bir ürün almamaya özen göstermelisiniz, bugün ortalama en ucuz alabileceğiniz kamera 90 100 tl civarındadır, daha uygun alacağınız bir ürün işinizi kısa vade de kalitesiz bir görüntü ile görür, ama uzun vade de asla. Aldığımız ürünün markasına ve bu markanın resmi bir sitesi var mı, firmayı aradığımızda karşımızda bir muhatap bulabiliyor muyuz gibi sorular çok önemlidir. Yarın öteki gün montajını yaptırdığınız firma kapandı, bulamadınız gibi olumsuz durumlarda ürünüzün garantisi için firma çok önemlidir. Ne olduğu belirsiz bilinmeyen üreticinin mallarına boşuna para yatırmayın.

 

 

Sarnıç Güvelik Kamerası Firmaları ve Ürünleri

Yüksek Performans mı istiyorsunuz? Düşük Fiyat mı istiyorsunuz? Doruk Elektroniğe bir göz atın.

Hikvision'ın markası olan Kamera Sistemi, oldukça uygun maliyetli, kolay kullanımlı ve güvenilir ürünler ve hizmetler sunarak giriş seviyesi video gözetim piyasasında hedefi tam on ikiden vuruyor.

Kamera Sistemi Analog serisi muhteşem fiyat-performans oranıyla, maksimum bant genişliği ve veri depolama verimliliği için H.264+yüksek randımanlı codec, 3 MP’e kadar süper yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve kızılötesinde daha yüksek ışık verimliliği için EXIR 2.0 kullanarak fiyatına göre en gelişmiş özellikleri sunuyor. Kamera Sistemi, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için yüksek performanslı, uygun maliyetli analog video gözetimin yeni adı.

Kamera Sistemi kodlamayı analiz ettikten sonra optimizasyon sağlayıp bant genişliği ve depolama gereksinimlerini düşürmek için H.264+'ıgeliştirdi. H.264+ yüksek randımanlı codec yalnızca bant genişliğini düşürmekle kalmıyor, depolama gereksinimlerini de azaltarak sistemin genel performansını %50'ye kadar arttırıyor. Kamera Sistemi, H.264+'la zamandan ve kaynaklarınızdan tasarruf ettiriyor.

24 saatlik gözetim gerektiren durumlarda, gece saatlerinde ve karanlık ortamlarda görüntüleme yapılabilmesi için kızılötesi büyük önem taşımaktadır. EXIR 2.0 kızılötesi görüntülemede daha yüksek ışık verimliliği sağlayarak kritik durumlarda yüksek kalitede görüntüye ulaşılmasına olanak sağlamaktadır. 500 metre menzilli ve 4 MP süper yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesiyle EXIR 2.0, zorlu koşullarda muhteşem performans sergiler.

Başarılı işletmeler büyürken gelişmiş güvenliğe olan ihtiyaçları da artar. Komple bir sistemin kurulumunun üzerinden çok zaman geçmeden eklemeler yapılması gerekebilir. Müşterileriniz teknolojimiz sayesinde sürekli artan aktarım mesafelerinde yüksek

Çözünürlüklü videolar kullanarak büyük projeleri yönetebilir veya mevcut projeleri genişletebilir. Kullanıcılar, mevcut coaxial kablolarını kullanarak aktarım mesafesinde 1200 metreye varan bir artış sağlayabilecektir. Kullanıcı, yatırımının karşılığını HD 720p çözünürlükte fazlasıyla almaktadır. *HD 1080p çözünürlükte maksimum aktarım mesafesi 800 metredir. Bu da aynı anda hem kalitede hem de boyutta artış anlamına gelir.

Kamera Sistemi geniş bir ürün yelpazesiyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu analog sistemin bir diğer güçlü yönü olan geniş kapsamlı uyumluluk müşteri memnuniyeti sağlarken birçok farklı uygulamaya da olanak tanımaktadır. Kamera Sistemi analog sistem HD-TVI, Analog, AHD, CVI ve IP Kameralara kendinden adapte olabilmektedir.

1MP Bullet Analog Kamera Özellikleri

• 1MP CMOS Sensor

• Dış mekan EXIR Bullet

• 20m IR, ICR, 0.01 Lux/F1.2

• 12 VDC, Smart IR, OSD Menu

• IP66,2.8/3.6mm Lens

• HD-TVI/AHD/CVI/CVBS video çıkış desteği

• Materyal:Metal

2MP Bullet Analog Kamera Özellikleri

• 2MP CMOS Sensor

• Dış mekan EXIR Bullet

• 20m IR, ICR, 0.01 Lux/F1.2

• 12 VDC, Smart IR, DNR, OSD Menu

• IP66, 2.8/3.6/6mm Lens

• HD-TVI/AHD/CVI/CVBS video çıkış desteği

• Materyal:Metal

 

4MP Bullet Analog Kamera Özellikleri

• 4MP CMOS Sensor

• EXIR Bullet

• 20m IR, ICR, 0.01 Lux/F1.2

• 12 VDC, Smart IR, DNR, OSD Menu

• IP66, 2.8/3.6/6mm Lens

• HD-TVI/AHD/CVI/CVBS video çıkış desteği

• Materyal:Metal

 

 

Sarnıç Güvenlik Kamerası

Kamera Sistemleri İzmir ve çevresinde yüzlerce referansa sahip olan Doruk Elektronik, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel projeler hazırlayarak, siz değerli müşterilerimize minumum maliyet ve maksimum fayda oranı ile hizmet vermektedir. Kurulacak kamera sistemi istediğiniz  tüm alanların çevresini ve içerisini kayıt altınıza alıyoruz. Apartmanınızın çevresine, kapı girişlerine, merdiven çıkışlarına, asansör kapısına kuracağımız kamera sistemleri sayesinde; apartmanınızın etrafında kimler dolaşıyor? Apartmanınıza kimler giriyor? Kimler merdivenleri kullanıyor? Kimler asansöre biniyor? Şu saatte apartmana kim girmiş? Ve benzeri   Sorularının cevaplarını; kamera sistemi sayesinde öğrenebileceksiniz. Güvenlik Kamerası sistemleri, hırsız alarmı, kamera güvenlik sistemleri, yangın ihbar sistemleri, alarm sistemleri, izmir kamera, izmir güvenlik kamerası konularında hizmet veren firmamız haftanın yedi günü teknik servis hizmeti vermektedir. Teknik Servis hizmetimiz hem telefon ile hem de uzak masaüstü bağlantısı ile yapılmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir şekilde sorununuz çözümlenir.

Bornova Gece Görüşlü Kamera Sistemleri

Gece görüş teknolojisi eskiden çok pahalı ve lüks bir özellik sayılırken günümüz teknolojisinde opsiyon değil standart haline gelmiştir. Analog gece görüşlerinin yerini önce ARAY LED son olarak da EXIR teknoloji almıştır.

EXIR Gece Görüş Teknolojisi

Exir gece görüş teknolojisi geçmişte kullanılan gece görüş teknolojilerinin çok daha üstündedir. Bu teknolojide görüntü gece siyah beyaz olmasına rağmen çok daha net ve keskin çizgilere sahiptir.

Starlight Gece Görüş Teknolojisi

Starlight gece görüşünde kamera gece de gündüz gibi çok net ve renkli şekilde görüntü vermektedir. Bu teknoloji sayesinde artık gece görüşünü siyah beyaz olarak değil renkli olarak kullanıyoruz. Son zamanların yeni trendi haline gelen bu teknoloji aynı zamanda gündüz gibi kameranın WDR teknolojisinden yararlanmasıdır. WDR teknolojisi ile birleşen görüntü ışığın arkadan  ya da önden geldiğine bakmaksızın çok bir görüntü vermektedir.

Kamera Sistemleri izmir sayesinde geçmişi görme şansınız varken kayıtsız kalmayın, geçmişe dönük kayıtlarınızı ister iki hafta isterseniz iki ay boyunca saklayabilirsiniz. DVR kayıt cihazının Geçmişe dönük ne kadar uzun kayıt saklayacağı, içine takacağımız HDD ile ilgilidir. Ne kadar uzun süre kayıt isterseniz o kadar büyük disk takmalısınız. Ortalama olarak dört kameralı bir sistem 1000GB HDD (1TB) ile dört hafta kayıt yapabilirken, 2000GB yani 2TB ile iki ay kayıt yapabilir. Birkaç aydan fazla kayıt yapabilmek için diskin çok büyük, 4-6-8 ya da daha fazla kapasitede olması gereklidir. Piyasadaki tüm DVR kayıt cihazları bu kadar yüksek kapasiteyi görmeyebilir, bunun için daha profesyonel bir kayıt cihazı kullanmalısınız, çok uzun kayıt süreleri için, sistemi kurdurmadan önce mutlaka bunun bilgisini vermelisiniz.

 

Kamera sistemi kurdururken ihtiyaca göre kamera seçilmesi önemlidir çünkü her kamera aynı işi yapmayacaktır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kameraların yerleri, ışık geliş yönleri, teknolojileri, lens çaplarıdır. Kamera seçerken ürünlerin sertifikalı olması ve global bir marka olması çok önemlidir.  Bunun yanında teknolojisinin de en güncel versiyonuna sahip olmalıdır.  Günümüzde yeni çıkan birçok kamera ve kayıt cihazına da güncel yazılım atılabilmektedir.

Genellikle tercih edilen gece görüşlü kameraları kesinlikle ışığın karşısına, mermer ve cam gibi parlayan nesnelerin karşısına koymayınız, ışığı kameranın karşısına değil, tam arkasına almalısınız. Fotoğraf çeker gibi düşünün, kayıt altına alınmasını istediğimiz yeri ışığın açısına göre yerleştirdiğimiz kameralardan daha net bir görüntü elde ederiz.

 

Apartman Kamera Sistemi Kurdururken Güvenlik Kamerası Modeli Önemlidir:

Apartman güvenlik kamerası seçerken apartman etrafında nereler kayıt altına alınacak, hangi bölgeler gece daha karanlık,  hangi bölgelerde ışık yoğun görmemiz gerekir ki sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun kamera sistemlerini önerelim.

Gece Görüşlü Olmalıdır:

Güvenlik kameraları dış ortamda kullanılacağı için gece görüşlü olmalıdır. Yüksek kaliteli IRLED yada Array Led  sayesinde Gece Görüşlü kamera sistemi ile zifiri karanlığı dahi görüntüleyebilirsiniz. Kamera ışıksız ortamlarda gece görüş moda geçerek siyah beyaz görüntü verir. Gece görüş özelliği olan kameralarda, IRLED sayısı kadar, kalitesi önemlidir. düşük kalitede olduktan sonra 80 tanede led olsa verim düşük olacaktır. Gece görüşlü kameralar maksimum 100 metre görmektedir. Daha uzun gördüğünü söyleyeceklerdir kanmayınız, ürünleri resmi web sitesi üzerinden dökümanlarını indirerek bakınız.

Gece Görüşlü Kameranın Çözünürlüğü Kaç MP Olmalıdır?

Kamera sistemleri İzmir kaliteli bir görüntü için en az 2MP olmalıdır ki görüntülemek istediğimiz kişileri daha net görelim. Opsiyon el olarak kamera çözünürlüklerini artırıp daha da net bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Yalnız burada görmek istediğimiz netlik yalnız kamera ile ilgili değildir. Kameradan gelen görüntü sinyalini işleyen kayıt cihazları da en az kamera kadar önemlidir. Kameranız çok iyidir, fakat DVR kayıt cihazınız kalitesiz ise görüntünüz de kalitesiz olacaktır. DVR kayıt cihazınızı seçerken Neutron, Haikon, LG, Samsung gibi iyi markalardan birini tercih etmenizi öneriyoruz

Asansöre Gece Görüşlü Kamera:

Asansöre Gece Görüşlü Kamera, takılması durumunda asansörün içini ışıksız olduğunda dahi görebilirsiniz. Asansör içine veya çıkışına Kamera koyabiliriz, bu şekilde koyacağımız güvenlik kamerası sayesinde, asansöre kimin bindiği ve asansörlere kimlerin zarar verdiğini görebiliriz. Apartmanlarda yaşanan en büyük sorunların başında asansörler gelir. Asansörlere kuracağımız kamera sistemi ile bunların önüne geçebiliriz. Asansör içersine kamera yerleştirirken işin anlaşmalı olduğumuz asansör firması teknisyenleri ile ortaklaşa çalışmaktayız. Teknisyenler kamera kablolarını asansörün data kabloları ile birlikte gidip gelecek şekilde ayarlıyorlar. Asansöre kurulan kameralarda genellikle merkezi asansör dairesine koymayı tercih ediyoruz ki kablo israfınız az olsun, maliyetler azalsın. Her kameradan bir kablo geleceğinden kablo maliyetleri artmaktadır.

Sarnıç DVR Kayıt Cihazı:

DVR Kayıt Cihazı, kamera görüntülerinin kayıtlarının saklandığı birimdir. Bu cihazlar geçmişi izlerken de aynı zamanda kayıt yapabilmektedirler. Bu cihazları alırken dikkat etmemiz gereken en önemli etken kayıt çözünürlükleridir Piyasada bulunan cihazların çoğunun üzerinde Full HD ibaresi vardır fakat 4 kanal birden FULL HD çözünürlükte kayıt etmez, çoğu DVR kayıt cihazı tek kanal ya da 2 kanal FULL HD kaydeder. Bu aldatmacaya kanmayın, Cihazı satın almadan önce marka ve modelinden ürünün resmî web sayfası üzerinden kontrol ediniz. Bunu ürünün fiyatından da anlayabilirsiniz. 4 kanallı bir DVR Kayıt cihazı 200-250 TL aralığında ise kesinlikle düşük çözünürlüktedir. 4 Kanallı bir cihaz minimum 400-600 TL aralığında olmalıdır. Bu dünya standardıdır, kimse daha ucuza maliyet çıkaramaz, bir malın belli bir fiyatı var sonuçta. Size naçizane tavsiyem daha ucuz ürünlere itibar etmeyiniz, satanlara güvenmeyiniz.

DVR kayıt cihazı, tüm kameralardan gelen görüntülerin kayıt edileceği sistem olduğundan, Kayıt cihazı en güvenli ve korunaklı bir bölgeye konulmalıdır.

Kurduracağınız firma çok önemlidir. Ucuz ürün satan çantacı diye tabir edilen kişilere itibar etmeyiniz. Sertifikasız, TSE belgesiz, garanti belgesiz, faturasız, ithalatçısı belli olmayan ve Register edilmemiş ürünleri asla kullanmayınız. Sisteminizi işin ehli, tecrübeli ve kaliteli ürün kullanan firmalara kurdurmanızı öneririz.

Yüzlerce referansa sahip olan bir firma olarak, siz müşterilerimize talep ettiğiniz sistemleri ayağınıza getirir ve önce DEMO şeklinde kurup gösteririz. Siz ürünü kâğıt üzerinde değil, bire bir ürünleri görüp,  beğenip test ettikten sonra alırsınız. Bu sunum ve keşif tamamen ücretsizdir.

Sarnıç Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri konusunda da dünyada sayılı belli başlı firmalar vardır, Türkiye’de yaygın olarak kullanılan DSC, Paradox, Caddx ve General Elektrik’tir. Bu markalar tüm çağrı merkezlerinin sunucu sistemleri ile bire bir uyumlu olarak çalışırlar. Alarm haber alma merkezlerinden kesintisiz olarak takip edilebilir. Alarm haber alma merkezleri ekran düşen sinyalleri anında görebilir ve direkt olarak ilgili kolluk görevlilerini yönlendirebilir. Takip merkezlerinin tek yaptığı iş alarm sinyallerinin takibi değildir. Sisteminizin aküsü zayıfladıysa bunu hata kodu olarak görebilir ve size akünüz tamamen bitmeden bilgi verirler ki elektrik kesintilerinde sisteminiz komple kapalı konuma düşmesin. Alarm sisteminize takılması gereken akü cinsi kuru tip bakımsız olmalıdır. Voltaj Değeri 12V ve Amper değeri ise en düşük 7 olmalıdır. Yedi ya da sekiz dedektörlü sisteme kadar bu akü yeterli olacaktır.

Alarm takip merkezlerinin diğer bir görevi de iş yerinizin kaçta açılıp kaçta kapandığını size haftalık rapor olarak verirler. Ayrıca kimin açıp kapattığını da görebilirsiniz. Bu sayede çalışanlarınızın mesai saatlerini de görmüş olursunuz.

Ayrıca uzaktan gene görülebilir diğer bir özellik ise elektrik kesintileridir. İnternet ve telefon kesintileriniz de olduğunda gene size haber verilir. Sonuç olarak alarm takip sistemleri son derece profesyonel çalışan sisteminizin olası hatalarını anında gören ve ilgili kişilere bilgilendirme yapan firmalardır.