İzmir Kamera Güvenlik Sistemi

İzmir Kamera Güvenlik Sistemi

İzmir Kamera Güvenlik Sistemi Güvenlik kamera sistemi konusu çok geniş bir yelpazeye sahip olan ve birçok hizmet için kullanılan güvenlik sistemleridir. Kamera sistemleri hem iç hem de dış güvenliğimizi sağlarlar. Güvenlik kamerası kayıt cihazı olan DVR ( digital video recorder ) yani Türkçesi dijital video kaydedici cihazlar diğer güvenlik sistemleri ve internet alt yapısı ile uyumlu halde çalışabilir. Bu makineden ve kameradan alınan sinyaller çeşitli amaçlar için kullanılır. Artık kamera sistemi demek sadece görüntü kayıt eder, saklar demek değildir. Kayıt saklayıp izletmenin yanında son zamanlarda kameralar artık yüz tarama, plaka algılama, akıllı analizler, çizgi geçiş ihlalleri ve son olarak insanların vücut ısılarını da ölçmeye başlamıştır. Daha burada sayadamadığım da bir çok özelliği olan kameralar artık modern hayatın olmazsa olmazlarındandır. Kameralar endüstri dörtte de kamera içerisine entegre edilen sensörler sayesinde bir çok robotun duyu organı haline gelmişlerdir.

İzmir Termal Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri teknolojilerini sürekli olarak anlık takip eden ve bu sistemlerin sürekli eğitimlerini alan Doruk Elektronik Güvenlik Sistemleri ve personelleri, tüm kamera sistemi teknolojilerinde kendilerini sürekli olarak güncellemektedirler. Kamera sistemleri konusunda tüm modellerde destek, montaj ve teknik destek hizmetleri vermekteyiz. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kamera sistemlerinde geniş ürün yelpazemiz ile siz değerli müşterilerimizin tüm isteklerine, minumum maliyet ve maksimum fayda için çalışıyoruz.

Hikvision Kamera Termal Görüntüleme Teknolojisi Nedir?

İzmir Kamera Sistemleri En basit anlatımı ile; çevredeki nesnelerin sıcaklarını ölçmeye yarayan çok yüksek teknolojiye sahip kameralardır. Bu kameralar; orman yangınlarının önlenmesinde, dünyanın iklim haritasını çıkarmakta, askerlerin etrafı daha iyi görmelerinde, nesneleri ayırt etmede ve hatta hasta insanların vücutlarındaki enfeksiyondan dolayı sıcak artışlarından kaynaklanan farkları ayırt etme gibi bir çok alanda kullanılır.

Termal Kamera Sistemleri İzmir

Teknik olarak görünür ışığın spektrumu aslında madde içinde dolaşan büyük bir algılanabilir sinyal veya dalga grubunun sadece küçük bir kısmıdır. Elektromanyetik spektrum, her biri benzersiz bir dalga boyuna sahip olan görünmez dalga tiplerinden radyasyon içerir. Termal radyasyon, bunlardan biridir ve görünür ışığa göre daha uzun dalga boylarına sahiptir ve bu nedenle genellikle insan gözüyle görünmezdir.

Mutlak sıfırın üzerinde bir sıcaklığa sahip herhangi bir nesne, tespit edilebilir bir miktarda radyasyon yayar. Bir nesnenin sıcaklığı ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla radyasyon yayılır. Nesneler arasındaki sıcaklık farklılıklarından faydalanan termal kameralar, görünmeyen termal radyasyonu, ısı bölgesi görüntüleri biçiminde “görünür” kılar.

TERMAL GÖRÜNTÜLEME AVANTAJLARI

Hikvision Kamera Rakipsiz Adaptasyon

Termal kameraların görüntü çoğaltması aydınlatma koşullarından etkilenmez - son derece düşük ışık veya hiç ışık yok. Ve görülebilir ışıkla görüntülemeye kıyasla, termal kameralar sis, duman, yağmur ve kar gibi hava koşullarından çok daha az etkilenir, böylece neredeyse her ortamda, her an her ortamda çalışabilirler.

Hikvision Kamera Video İçeriği Analizi

Termal görüntüleme, video içeriği analizleri (VCA) için kendine özgü bir avantaja sahiptir - uzak mesafelerde bile arka plana karşı oldukça iyi göze çarpan ana hatları olan nesneleri oluşturur. Kullanıcılar, çizgi geçişi, izinsiz giriş, bölge girişi ve bölge çıkışı gibi eylemleri yüksek doğrulukla saptamak için VCA kurallarını kolayca ayarlayabilir.

İzmir HIKVISION KAMERA GELECEK TRENDLERİ

Çeşitlendirilmiş Uygulamalar

Termal görüntüleme, askeri uygulamalarda, kolluk kuvvetlerinde ve sıcaklık ölçümündeki geleneksel uygulamalarından, orman yangını önleme, mahsul yakma izleme, iç mekan yangını önleme, çevre savunma, sınır savunma, sahil savunma ve akıllı ulaşım gibi yeni alanlara hızla genişlemektedir. Çevresel uyumluluk ve uzun menzilli algılama yeteneklerinin tam kullanımı odak noktası haline geliyor.

Bu yükselen pazar, üretim süreçlerindeki yeniliklerin yanı sıra dedektörler, lensler ve SOC'ler gibi çok çeşitli teknolojik yeniliklerden faydalanmaktadır. Şimdi, minyatür, akıllı termal ürünler endüstriyel sıcaklık ölçümü, elde tutulan sıcaklık ölçümü, sürüş yardımı, tıbbi hizmetler veya dronların ve akıllı telefonların çevre birimleri için piyasaya sürülüyor. Bazı endüstriler, termal teknolojinin uygulanmasında yıkıcı yenilikler bile görmektedir. Uygulamaların çeşitlendirilmesi, termal görüntüleme pazarını genişletmeye ve bu uzmanlaşmış endüstride sürekli büyümeyi hızlandırmaya devam edecektir.

İzmir Kamera Güvenlik Sistemi

Hikvision Kamera Akıllı ürünler

AI teknolojisinin son yıllarda yaygınlaşması, termal görüntülemede teknolojik ilerlemeleri de arttırdı, çünkü giderek daha derinlemesine öğrenmeye dayalı termal uygulamalar insanların günlük yaşamının bir parçası haline geldi.

Davranış analizi, duman ve yangın algılama ve gemi tanıma için derin öğrenme algoritmaları oluşturan Hikvision, orman yangını önleme ve çevre savunma gibi alanlarda alarm hassasiyetini önemli ölçüde artırmak için termal görüntüleme ve AI teknolojilerinin birleşmesinde öncüdür. Ön uç akıllı teşhis, trafik olay tespiti ve diğer termal tabanlı teknolojilerin endüstriyel sıcaklık ölçümü, insan vücudu sıcaklık ölçümü, el tipi sıcaklık ölçümü, akıllı ulaşım, sürüş yardımı ve dronlar gibi alanlarda uygulanacağına inanıyoruz.

Hikvision Kamera Sigortalı Teknolojiler ve Akıllı Bağlantı

Belirli bir çözünürlükteki görüntüleri göstermeye gelince, kızılötesi dedektörler CMOS veya CCD sensörlerinden çok daha maliyetlidir. Kızılötesi dedektörlerden iletilen düşük piksel sayısı genellikle görüntü detayının azaltılması anlamına gelir. Bununla birlikte, Hikvision'ın imzalı termal teknolojisi - iki-spektrumlu görüntü birleştirme - yüksek çözünürlükler ve akıllı uygulamalar peşinde kullanıcılar için ekstra detaylar sağlayan eşsiz bir karma görüntü oluşturmak için hem termal hem de optik görüntülerin özelliklerini bir araya getirir.

 

İki spektrumlu bir termal kamera içindeki görüntü füzyonuna ek olarak, termal kameraların IP kameralarla akıllı bağlantısı her ikisinin de avantajlarını tek bir sisteme yerleştirir. Termal kameralar, hava koşullarından etkilenmeyen yüksek hassasiyetli video analitiği sağlar ve IP kameralar, olay incelemesini kolaylaştırmak için HD video çekimi ve yüz tanıma işlevleri sunar.

Mutlak sıfırın üzerinde bir sıcaklığa sahip tüm nesneler düşük seviyelerde bile termal yayılım yayarlar. İnsan gözüyle görülmeyen bu tür radyasyon, termal kamera sensörleri tarafından algılanabilir. Görünür ışık kameralarına göre, termal kameralar uygulamalar için kullanılabilir daha zorlu ortamlarda.

İzmir Termal Kamera Teknik Özellikleri

640 x 512 Resolution

• Vanadium Oxide Uncooled FPA

• 7 mm, 15 mm, 25 mm, and 35 mm Lens Options

• NETD <50 mk

• Adaptive AGC, 3D DNR

• Dynamic Detail Enhancement

• Smart Features

- Line Crossing, Intrusion, Region Entrance/Exit

- Temperature Exception

- Advanced Fire Detection

• 14 Pseudo Colors Adjustable

• Includes Conduit Base

• IP66

• POE+ (802.3at), 24 VAC / 12 VDC, 8 W

 

The Hikvision DS-2TD2166-7, DS-2TD2166-15,

DS-2TD2166-25, and DS-2TD2166-35 Thermal

Network Bullet Cameras use a vanadium oxide

uncooled focal plane sensor to enhance the thermal

image quality.

The high sensitivity sensor has 640 x 512 resolution

and features contrast adjustment for optimized images.

AGC (Automatic Gain Control), 3D DNR (Dynamic

Noise Reduction), and Dynamic Detail Enhancement

further enhance image quality.

This series of cameras also feature advanced fire

detection and a wide range of Smart functions,

including temperature exception, line

crossing, intrusion, and region entrance and exit,

benefitting users with great improvements on security

efficiency and, more importantly, with key events and

objects being recorded for further forensic needs.

The cameras can be outfitted with a 7 mm, 15 mm, 25

mm, or 35 mm lens to cover a variety of needs.

İzmir Termal Kamera Uyumlu Lens Listesi

DS-2TD2166-7 (7 mm Lens)

DS-2TD2166-15 (15 mm Lens)

DS-2TD2166-25 (25 mm Lens)

DS-2TD2166-35 (35 mm Lens)