izmir kamera sistemleri

izmir kamera sistemleri

Kapalı devre kamera sistemleri olarak adlandırılan bu sistemlere CCTV denilmektedir. Kapalı devre denilmesinin mantığı dışarı internet üzerinden yayın yapılmamasıdır. 

İzmir Kamera Sistemlerin Özellikleri

İzmir Kamera Sistemleri, CCTV kapalı devre güvenlik kamera sistemi, sayesinde güvenliğiniz kontrol ve kayıt altına alınacaktır. Sistem DVR kayıt cihazlı, Gece Görüş Kameralı, yüksek kapasite hard diskli ve cep telefonu ile canlı olarak izleyebileceksiniz. Cep telefonu ile sadece canlı görüntüyü değil, geçmişi de izleyebilirsiniz. İzlerken aynı anda cep telefonuna resim ve vidyoyu kaydedebilirsiniz. Sistem tüm akıllı telefonlardan, tablet ve bilgisayarladan izlenebilir.

İzmir Güvenlik Kamerası

izmir Kamera Sistemleri, olarak diğer hizmetini verdiğimiz güvenlik ürünleri; Kamera, Kamera Sistemleri, Alarm Sistemleri. Buna ek olarak; Hırsız Alarmı, Parmak İzi, Yüz tanıma sistemleri konularında da uzman ekip ve her aradığınızda telefonunuzu açıp anında size çözüm bulabilecek bir teknik servis sorumlusu ile sınırsız hizmet ve destek veriyoruz.

Kurduğumuz sistemleri canlı olarak HD720p  çözünürlükte net ve kaliteli bir şekilde yayın yaparken aynı anda da kayıt yapabilmektedir.

CCTV: İngilizce “Closed Circuit Television” – “Kapalı Devre Televizyon Sistemi” kelimelerinin ilk harflerinden oluşturulmuş teknik bir terimdir. Günümüzde CCTV sistemi denilince kapalı devre kamera sistemi akla gelmektedir.

Klasik televizyon sisteminde görüntü ve ses sinyali bir merkezden pek çok kişiye açık olarak gönderilir. Kişiler alıcıları vasıtasıyla ( televizyon anteni – uydu alıcı – karasal alıcı, internet tv vb ) bu sinyalleri alır görüntüleri uzaktan izler sesleri dinler.

CCTV sistemi ise genellikle lokal bir alanda, sadece ilgili kişilere görüntü ve ses izleme yetkisine izin veren sistemdir. Daha çok güvenlik nedeniyle uygulanır. CCTV sistemleri yakın zamanda eğitim amacıyla da sık kullanılmaya başlanılmıştır.

CCTV SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI CCTV sistemleri görüntü ve ses kaydı, uzaktan izleme, kayıtları oynatma ihtiyacı duyulan her yerde kullanılabilir. Uygulama alanı olarak en basit anlamıyla bir evde dadı izleme bebek kontrolundan, daha geniş uygulama alanı olarak bir şehrin tamamının güvenlik kameraları ile izlenmesi örnek gösterilebilir.
Konunun 4 ana bileşeni vardır:
1. Görüntü sinyalinin alınması : CCTV güvenlik kameraları
2. Sinyalin taşınması : Video sinyalinin kameradan kayıt cihazına kadar taşınması. Kamera – kayıt cihazı arası sinyal taşıma işlemi cctv kablo, koaksiyel kablo, fiber optik kablo, kablosuz alıcı verici üniteler veya link sistemi ile yapılabilir.
3. Kayıt ve izleme ünitesi: kamera görüntüleri ihtiyaca uygun şekilde
– Sadece izleme yapılabilir : swich (kamera seçici – tek kamera izleme / seçilen kamerayı izleme) , quad (dörtlü izleme veya sekizli izleme), multiplexer (dokuzlu veya on altılı izleme)
– Bilgisayar tabanlı kayıt cihazı ile kaydetme – izleme – uzaktan izleme – kayıtları oynatma
– Stand alone dijital kayıt cihazı ile kaydetme – izleme – uzaktan izleme – kayıtları oynatma
4. Görüntüleri uzaktan izleme için görüntü transfer sistemi. Yerel ağ veya internet, link sistemi veya fiber kablo
Aşağıda kamera sistemlerinin belli başlı uygulama alanları listelenmiştir.

Köprüler, yollar, cadde ve sokaklar ile kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek, güvenlik
Ev, ofis, depo, atölye, fabrika vb yerlerde hırsızlık veya kötü niyetli kişilerin tespiti
Toplu yaşam ve alışveriş alanlarında çok yüksek caydırıcı özelliği
Üretim ve diğer çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme
Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerleri, fabrika ve atolyede çalışanlarını izleyebilme denetleyebilme uygulaması
Konferans salonu, tiyatrolar, stadyumlar gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlamak
Otobüs, tren, gemi, uçak vb taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.
Okul ünivesite kampüs kreş anaokulu vb eğitim mekanlarında güvenlik sistemi
Ev villa apartman güvenliği
Askeri tesisler limanlar havalanı kamera sistemleri

izmir kamera sistemleri

 

CCTV HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

CCTV en geniş bilinen şekliyle Banka, fabrika, mağaza, hastane, kamu kurumlarında güvenliği sağlamak amacıyla kullanılır. Fakat uygulama alanına bir sınırlama getirmek doğru olmayabilir. Her işletme ve mesken de bu uygulamayla karşılaşmak mümkündür.

Kullanım Alanları

 • Köprü,yol ve kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek
 • Kötü niyetli kişilerin tespiti
 • Çok yüksek caydırıcı özelliği
 • Çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme
 • Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerlerini, fabrikalarını, çalışanlarını izleyebilmesi ve denetleyebilmesini sağlar
 • Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar
 • Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.
 • Hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, oyun parklardaki kazalara ve tedbirsiz davranışların önlenmesi
 • Gece /Karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde Infrared aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlamak
 • Fabrikalarda üretim hattında ürün kalitesini kontrol etmek
 • Kanalizasyon Görüntüleme İşi
 • Şehir Merkezi Dış ortam güvenliğin sağlanması
 • Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü
 • Anaokulu,evde çocuk bakıcıların kontrol ve izlenmesi
 • Kayıt ve izlemenin yapıldığının bilinmemesi istenilen yerlerde gizli kamera casus kamera uygulamaları
 • Petrol Boru Hatları, Elektrik iletim şebekleri gibi kritik şebekelerin güvenliği ve durumunun izlenmesi

IP KAMERA NEDİR?


IP Kamera gerekli noktaların güvenliği gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir. IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. İp Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA'nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

CCTV Kameralar


Kameraların kullanım amacı çeşitli nedenlerle görülmesi istenilen bir bölgenin görüntüsünü video sinyaline çevrilerek direk veya endirek (anahtarlama üniteleri üzerinden) olarak monitöre aktarmaktır. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki kateriye ayrılan kameraların, kullanım amaçlarına göre de bir çok tipi bulunmaktadır.


 

Gizli Kameralar

Kapı ve pencerelerde kullanılır. Yüzey yada gömme tipte iki tipi ve monte edileceği yerin özelliklerine göre muhtelif boyları mevcuttur.

 

Dijital Kayıt Cihazı DVR NVR

Kamera Kayıt Cihazları kayıt ortamı olarak video kaset yerine, bilgisayarlarda kullanılan harddisklere kayıt yapan bir cihazdır. Bir adetten 4 adede kadar harddisk takılabilen modelleri bulunmaktadır. Kayıt süresi, seçilen kayıt moduna bağlı olarak değişmektedir. saniyede 1 kareden 50 kareye kadar kayıt seçeneği bulunan ürünün harddiskleri gelişen bilgisayar teknolojisi paralelinde büyütülebilmekte böylelikle küçük bir ek yatırımla cihazın kayıt süresi artırılabilmektedir.

Kamera Sistemleri İzmir, ve çevresinde  yüzlerce referansa sahibiz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kurulacak gece görüşlü kamera sistemi ile apartmanınızın tüm çevresini ve içerisini kayıt altınıza alıyoruz. Apartmanınızın çevresine, kapı girişlerine, merdiven çıkışlarına, asansör kapısına kuracağımız kamera sistemleri sayesinde; apartmanınızın etrafında kimler dolaşıyor? Apartmanınıza kimler giriyor? Kimler merdivenleri kullanıyor? Kimler asansöre biniyor? Şu saatte apartmana kim girmiş? Ve benzeri   Sorularının cevaplarını;  kamera sistemi sayesinde öğrenebileceksiniz. Güvenlik Kamerası sistemleri, hırsız alarmı, kamera güvenlik sistemleri, yangın ihbar sistemleri, alarm sistemleri, izmir kamera, izmir güvenlik kamerası konularında hizmet veren firmamız haftanın yedi günü teknik servis hizmeti vermektedir. Teknik Servis hizmetimiz hem telefon ile hem de uzak masaüstü bağlantısı ile yapılmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir şekilde sorununuz çözümlenir.
Kamera Sistemleri izmir, sayesinde geçmişi görme şansınız varken kayıtsız kalmayın, geçmişe dönük kayıtlarınızı ister iki hafta isterseniz iki ay boyunca saklayabilirsiniz. DVR kayıt cihazının Geçmişe dönük ne kadar uzun kayıt saklayacağı, içine takacağımız HDD ile ilgilidir. Ne kadar uzun süre kayıt isterseniz o kadar büyük disk takmalısınız. Yaklaşık olarak dört kameralı bir sistem 500GB HDD ile iki hafta kayıt yapabilirken, 1000GB ile otuz gün kayıt yapabilir. Bir kaç aydan fazla kayıt yapabilmek için diskin çok büyük, 3-4 TB olması gereklidir. Piyasadaki tüm DVR kayıt cihazları bu kadar yüksek kapasiteyi görmeyebilir, bunun için daha profesyonel bir kayıt cihazı kullanmalısınız, çok uzun kayıt süreleri için, sistemi kurdurmadan önce mutlaka bunun bilgisini vermelisiniz.

izmir kamera sistemleri


Kamera Sistemleri izmir,  kurdururken ihtiyaca göre kamera seçilmesi önemlidir çünkü her kamera aynı işi yapmayacaktır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kameraların yerleridir. Genellikle tercih edilen gece görüşlü kameraları kesinlikle ışığın karşısına, mermer ve cam gibi parlayan nesnelerin karşısına koymayınız, ışığı kameranın karşısına değil, tam arkasına almalısınız. Fotoğraf çeker gibi düşünün, kayıt altına alınmasını istediğimiz yeri ışığın açısına göre yerleştirdiğimiz kameralardan daha net bir görüntü elde ederiz.

Apartman Kamera Sistemleri

Apartman güvenlik kamerası seçerken apartman etrafında nereler kayıt altına alınacak, hangi bölgeler gece daha karanlık,  hangi bölgelerde ışık yoğun görmemiz gerekir ki sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun kamera sistemlerini önerelim.
 

Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası

Güvenlik kameraları dış ortamda kullanılacağı için gece görüşlü olmalıdır. Yüksek kaliteli IRLED sayesinde Gece Görüşlü kamera sistemi ile zifiri karanlığı dahi görüntüleyebilirsiniz. Kamera ışıksız ortamlarda gece görüş moda geçerek siyah beyaz görüntü verir. Gece görüş özelliği olan kameralarda, IRKED sayısı kadar, kalitesi önemlidir. düşük kalitede olduktan sonra 80 tanede led olsa verim düşük olacaktır. Gece görüşlü kameralar maksimum 15-35 metre görmektedir. Daha uzun gördüğünü söyleyeceklerdir kanmayınız, ürünleri resmi web sitesi üzerinden dökümanlarını indirerek bakınız. 70m 80m gece görüş yapabilen bir kamera üretilmedi daha.

Gece Görüşlü Kameranın Çözünürlüğü Kaç TVL Olmalıdır?

Kamera sistemleri İzmir kaliteli  bir görüntü için en az 700 TVL olmalıdır ki görüntülemek istediğimiz kişileri daha net görelim. Opsiyon el olarak  kamera çözünürlüklerini artırıp daha da net bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Yalnız burda görmek istediğimiz netlik yalnız kamera ile ilgili değildir. Kameradan gelen görüntü sinyalini işleyen kayıt cihazları da en az kamera kadar önemlidir. Kameranız çok iyidir, fakat DVR kayıt cihazınız kalitesiz ise görüntünüz de kalitesiz olacaktır. DVR kayıt cihazınızı seçerken Neutron, Haikon, LG, Samsung gibi iyi markalardan birini tercih etmenizi öneriyoruz

Asansöre Gece Görüşlü Kamera

Asansöre Gece Görüşlü Kamera, takılması durumunda asansörün içini ışıksız olduğunda dahi görebilirsiniz. Asansör içine veya çıkışına Kamera koyabiliriz, bu şekilde koyacağımız güvenlik kamerası sayesinde, asansöre kimin bindiği ve asansörlere kimlerin zarar verdiğini görebiliriz. Apartmanlarda yaşanan en büyük sorunların başında asansörler gelir. Asansörlere kuracağımız kamera sistemi ile bunların önüne geçebiliriz. Asansör içersine kamera yerleştirirken işin anlaşmalı olduğumuz asansör firması teknisyenleri ile ortaklaşa çalışmaktayız. Teknisyenler kamera kablolarını asansörün data kabloları ile birlikte gidip gelecek şekilde ayarlıyorlar. Asansöre kurulan kameralarda genellikle merkezi asansör dairesine koymayı tercih ediyoruz ki kablo israfınız az olsun, maliyetler azalsın. Her kameradan bir kablo geleceğinden kablo maliyetleri artmaktadır.

izmir kamera sistemleri

DVR Kayıt Cihazı

DVR Kayıt Cihazı, kamera görüntülerinin kayıtlarının saklandığı birimdir. Bu cihazlar geçmişi izlerken de aynı zamanda kayıt yapabilmektedirler. Bu cihazları alırken dikkat etmemiz gereken en önemli etken kayıt çözünürlükleridir Piyasada bulunan cihazların çoğunun üzerinde D1 ibaresi vardır fakat 4 kanal birden D1 çözünürlükte kayıt etmez, çoğu DVR kayıt cihazı tek kanal ya da 2 kanal D1 kaydeder. Bu aldatmacaya kanmayın, Cihazı satın almadan önce marka ve modelinden ürünün resmi web sayfası üzerinden kontrol ediniz. Bunu ürünün fiyatından da anlayabilirsiniz. 4 kanallı bir DVR Kayıt cihazı 100 150 TL aralığında ise kesinlikle düşük çözünürlüktedir. 4 Kanallı bir cihaz minimum 250 300 TL aralığında olmalıdır. Bu dünya satandartıdır, kimse daha ucuza maliyet çıkaramaz, bir malın belli bir fiyatı var sonuçta. Size nacizene tavsiyem Daha ucuz ürünlere itibar etmeyiniz, satanlara güvenmeyiniz.
DVR kayıt cihazı, tüm kameralardan gelen görüntülerin kayıt edileceği sistem olduğundan, Kayıt cihazı en güvenli  ve korunaklı bir bölgeye konulmalıdır.
Kurduracağınız firma çok önemlidir. Ucuz ürün satan çantacı diye tabir edilen kişilere itibar etmeyiniz. Sertifikasız, TSE belgesiz, garanti belgesiz, faturasız, ithalatçısı belli olmayan  ve Register edilmemiş ürünleri asla kullanmayınız. Sisteminizi işin ehli, tecrübeli ve kaliteli ürün kullanan firmalara kurdurmanızı öneririz.
Yüzlerce referansa sahip olan bir firma olarak, siz müşterilerimize talep ettiğiniz sistemleri ayağınıza getirir ve önce DEMO şeklinde kurup gösteririz. Siz ürünü kâğıt üzerinde değil, bire bir ürünleri  görüp,  beğenip test ettikten sonra alırsınız. Bu sunum ve keşif tamamen ücretsizdir.

Güvenlik Kamerası İzmir, satın alırken kameraların özellikleri ne olmalı?
Güvenlik Kamerası İzmir, alırken öncelikle kullanılacak alana ve ihtiyaca göre, minimum fiyat,  maksimum  fayda ilkesine göre hareket edip en doğru ürünü seçmek için, mutlaka işin ehli kimselere danışıp bilgi almanızı öneririz.
Güvenlik Kamerası İzmir kurdururken kameraların açıları, geçe görüş özellikleri, OSD menüleri, lens ve SENSÖR çeşitlerine dikkat etmek gerekir. Öncelikle neye ihtiyaç varsa belirlenmelidir.

Kamera Sisteminizi İhtiyacınıza göre kamera sistemi kurdurmalısınız

Örneğin esnafsınız ve bir dükkânınız var ise; kamera sistemi alırken öncelikle dükkânın içini, kapı önlerini, kasayı ve personellerinizi izlemek istiyorsunuz.
1-    İzmir Kamera sistemi olarak Öncelikle iç kısımlarda gece görüşlü  ve geniş açılı kamera sistemi kurdurmalısınız ki; geniş açılı kamera sistemi kurdurmanız sizin maliyetinizi düşürecektir çünkü iki kamera koyacağınız yerde tek kamera ile geniş açı sayesinde ihtiyacınız giderilecektir. Geniş açılı kamera seçerken önemli olan lensin küçük olmasıdır. Lens ne kadar küçükse açınız o kadar geniş olacaktır.
 Size önerimiz, 700-800 TVL çözünürlükte, 3.66mm lensli gece görüşlü bir kameralardır, hem uygun fiyatlı, hem geniş açılı, hem de gece görüşlü olacağından işinizi fazlasıyla görecektir.
2-    Doruk Elektronik olarak sizlere önerimiz; Kasaya koymanız gereken kamera dar açılı olmalı, sadece parayı, alışverişi ve müşteriyi görmelidir. Dar açı için 6mm lens kullanmanızı öneririz. Lensin çapı, açı ile ters orantılıdır, yani lens çapı büyüdükçe açı daralacaktır. Eğer kasa etrafında çok ışık ve yansıma var ise de gece görüşlü değil, BOX kamera kullanmalısınız çünkü fazla ışık olan ortamlarda gece görüşlü kameralardan verim alamazsınız.
3-   Doruk Elektronik Kamera ve Alarm Sistemleri olarak size önerilerimizden biri de;  uzaktan izlemeyi destekleyen kamera sistemi kurdurmalısınız ki, gözünüz her saniye iş yerinizde olsun. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kayıt cihazının kaydettiği çözünürlük kadar, yayın yaptığı görüntü çözünürlüğü de önemlidir. D1 çözünürlükte kayıt yapan bir DVR kayıt cihazı cif formatında görüntü yolluyor ise uzaktan bağlandığınızda görüntü kalitesiz ve köşeli kareler şeklinde olacaktır. Bu yüzden DVR kayıt cihazı seçerken markasız ucuz cihazlar tercih etmemenizi öneririz
 
Kamera Sistemleri İzmir Fiyatları


Kamera sistemleri izmir fiyatları kurulumu nasıl yapılır?

Kamera sistemleri izmir fiyatları, kurulum yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör; ışık ve ışığın hangi yönden geldiğidir. Kamera sistemi kurulumu yaparken ışığı, aynı fotoğraf çekermiş gibi arkamıza almamız gerekir, sonuçta çalışma prensibi olarak fotoğraf makinesi çalışma mantığı ile aynı fakat sistemleri farklıdır.
Kamera sistemi kurulumu ışığa karşı takılmak zorunda ise de;  kamera sistemini OSD menülü BOX kameralarla kurup, ışık ayarlarını elle yapmalıyız.

 Kamera sistemlerinin kurulumunda kullanılan malzemeler

Mantık olarak kamera sistemi şöyle kurulur,  örneğin; dört kameralı sistem için ihtiyacımız olan malzemeler ;
1-4 adet kamera
Bir adet DVR  NVR Kamera Kayıt Cihazı
1TB WD Purple Güvenlik Diski (eğer kayıt süresi uzun isteniyorsa daha büyük HDD koyabilirsiniz.)
ihtiyaç kadar 2+1 CCTV kablo yada 4+1 kablo (4+1 kablo ses kayıtlı sistemlerde kullanılır)
kamera montaj ayağı
BNC ve DC konektör toplam kablo uzunluğuna göre minimum 12V 5A enerji veren adaptör.
Kamera sistemleri nasıl kurulur şimdi buna gelelim;
Pratik olarak mantığı şöyle, 4 kamerayı istediğimiz yerlere kamera montaj ayakları ile beraber montaj ederiz, 4 kameradan her birinden ayrı ayrı görüntü kabloları DVR kayıt cihazına bağlanır, bağlantıları yapmak için uçlara BNC ve power jack konektörler bağlanır, DVR kayıt cihazına gelen uçlardan aynı zamanda da beslemenden enerji gönderilir, DVR kayıt cihazından görüntü almak için bir monitör bağlanmalı.